سئو (seo) سایت چیست

زمان-بررسی شده روش‌ها به سئو

در مقاله آموزشی سئو زیر 7 تکنیک که می بایست بدون در نظر گرفتن بروزرسانی های گوگل انجام دهید، آمده است. با در نظر گرفتن این تعریف، ایمیل مارکتینگ، سئو، گوگل ادز یا گوگل ادوردز (SEM)، تبلیغات بنری و کلیکی، تبلیغات نیتیو (Native) و ریتارگتینگ (Retargeting) و حتی اساماس مارکتینگ نیز جزو بازاریابی دیجیتال محسوب میشود. ممکن است شما هم جزو افرادی باشید که فکر کنند هزینه سئو سایت یک هزینه بیهوده است، اما پس از خواندن این پست اهمیت این کار را درک خواهید کرد. پس از گزارشهای این صفحه استفاده کنید و خطاهای سایت را برطرف کنید. می توانید موضوع یا کلمه کلیدی مورد نظر خود را جستجو کرده سپس لیستی از کلمات کلیدی مشابه با جستجوی بالا را دریافت کنید.

سئو برای سایت چیست

از ابتدا زمان شروع «اعتبار محتوا» موضوع مبهمی از اجزای سئو بوده است. در این مقاله قصد داشتیم به معرفی این موضوع بپردازیم که سئو چیست و چه مراحلی باید برای رسیدن به رتبه بالا در موتور جست و جوی گوگل طی کنید. بسیاری از شرکتها در به دست آوردن رتبه به دلیل استراتژی اشتباه ناموفق هستند. البته حدس و گمان هایی وجود دارد که بسیاری از جزئیات در مورد این مفاهیم اصلاح شده است. بسیاری از افراد برای بهینه سازی و سئو سایت به دنبال خدمات سئو ارزان میگردند. تا به اینجای کار تا حدودی با سئو سایت یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو آشنا شدید.

سئو سایت تعریف

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Moz، بهترین کلمات کلیدی شما در ابتدای عنوان ممکن است برای رتبه بندی موتورهای جستجو مفید باشد. در صورت انجام این کار با یک تیر دو نشان را می زنید، هم بک لینک بیشتری دریافت می کنید هم محتوای طولانی به بهبود نتایج ارگانیک سایت شما می انجامد. هر کسی که در دنیای سئو فعالیت داشته باشد این را می داند که گوگل حرفی در باره الگوریتم های رنکینگ خودش نمی زند، و از طرفی دیگر به صورت مداوم آن را بروز رسانی می کند. همانطور که مشخص کرده ایم، سئو همه چیز را در بر می گیرد و از آن جایی که وب سایت شرکت ها از اهمیت بالایی برخوردارند، سئو را نمی توان از بقیه ضروریات بازایابی مجزا دانست.

سئو سایت گوگل

این را در نظر داشته باشید که گوگل صرفا بر اساس تعداد کلمات به محتوای شما رنک نمی دهد. جان مولر «John Mueller» رسما اعلام کرده است که تعداد کلمات به خودی خود یک فاکتور رنک گیری نیست. برای نمایش در نتایج جستجوی گوگل داشتن سایت مپ ضروری نیست و تاثیری در رتبه بندی صفحات سایت شما ندارد، اما این به شرطی است که سایت شما ساختار درستی داشته باشد و کراولر گوگل به راحتی بتواند سایت شما را بخواند. لینکهای شکسته یا بکلینکهای نامرتبط و تکراری، باعث افت رتبهٔ سایت شما میشود. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که لینکهای تکراری با هم ترکیب میشوند و گزارش links در سرچ کنسول به شما کمک میکند تکراری، کپی و یکسان بودن لینکها را پیدا کنید.

هنگامی که مخاطبین بر حسب نیاز خود روی لینک سایت غیرتبلیغاتی کلیک میکنند، ترافیک ایجاد شده در سایت افزایش پیدا میکند و به بیان دیگر بازدید پیج بالا میرود. اما برخی از اصول را باید به صورت مداوم در سایت تان انجام دهید مثل بهینه سازی تصاویر، بهینه سازی تگ ها، بهینه سازی صفحه اصلی سایت و انجام برخی اصول سئوی تکنیکال. جستجو واژه خودکار تبلیغاتی به صورت ماهانه در گوگل، چیزی حدود 1200 دفعه است. امروزه اکثر افراد با علم سئو آشنایی دارند و می دانند که سئو یکی از بهترین روش های تبلیغاتی است که باعث افزایش درآمد می شود. این مورد منجر به کاهش هزینههای تبلیغاتی شما و امکان درآمدزایی از سایت نیز میشود.

سئو وب سایت چیست

سئو تکنیکال یکی از بخش های مهم سئوی سایت است و وظیفه آن این است که سایت ها را به گونه ای از نظر فنی استاندارد کند تا برای موتورهای جستجو قابل درک باشند. تا زمانی که به الگوریتمهای موتورهای جستجو پایبند نباشید، نمیتوانید با شرکتهای حوزه کاری خودتان رقابت کنید. قصد داریم این مورد رو با مثال، بیشتر توضیح بدیم تا درک درستی از مطلب داشته باشیم به این شکل که مثلا؛ لباس ورزشی ایرانی با کیفیت، شاید نمونه هایی برای این دسته از عبارات کلیدی وجود داشته باشه که در عین تقاضای بالا، رقابت اندکی در آن ها هست عبارات و کلمات کلیدی که جستجوی بالایی دارن اما میزان رقابت همچنان در آن ها پایین هست.

هر سایتی تعدادی کلمه کلیدی اصلی داره که رتبه و بررسی رتبه کلمات از اهمیت بالایی برخورداره و طبیعی هست که هرچه رتبه شما در اون کلمات بالاتر باشه، در میزان فروش و بازدید صفحه تأثیر به سزایی داره. 1. محاسبه میزان مربوط بوده (Calculating Relevancy)- واضح هست که بیش از یک صفحه شامل رشته جستجو ما هستند، پس موتور جستجو شروع به محاسبه میزان ارتباط صفحه های شاخص شده با رشته مورد مورد جستجو ما می کند. مراحل کلی عملکرد موتور جستجو مثل مادر یک پسربچه بینظم و بازیگوش است که هیچوقت نمیداند وسایلش کجاست! سئو یک سایت به طور کلی شامل چند مرحله می شود؟ شما همچنین یک دید کلی درباره سیگنالهای جستجوی محلی به دست خواهید آورد.

در به روز رسانی که گوگل در سال ۲۰۱۸ برای هستهی موتور جستجوی خودش عرضه، تقریبا واضح است که گوگل می خواهد صنعت ها و سازمان هایی که بر اساس پرداخت متکی هستند بگوید که باید محتوای خود را بر اساس تخصص، اعتبار و اعتماد اولویت بندی کنند. ابتدا بهتر است بفهمیم که موتور جستجو در سئو چیست؟ تعریف های زیادی برای سئو وجود دارد و مهمتربن آن به معنی بهینه ساختن صفحات وبسایت برای موتور جستجو می باشد. معتبر (Valid): جای صفحات بدون مشکل در اینجاست. اخطار (Valid with warnings): اگر صفحهای ایندکس شده باشد اما ایرادی در آن باشد، در این قسمت مشخص میشود. اگر گوگل خطایی اعلام نکرد با کلیک روی Request Indexing درخواست ایندکس شدن را ثبت کنید.

سئو سایت چیست

هر خطایی تحت هر عنوانی در صفحات سایت ما، باعث میشود به سئو ما آسیب برسد و در واقع گوگل رتبهٔ پایینتری به سایت ما میدهد. گوگل از متن جایگزین برای درک بهتر محتوای تصاویر استفاده می کند، و از متن جایگزین تصاویر می فهمد که چرا شما این عکس به خصوص را در صفحه سایت خود قرار داده آید. اینکه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی گوگل پیشرفت چشم گیری داشته است، کاملا درسته، اما هنوز به جایی نرسیده است که بگوییم کلا بی خیال متن جایگزین بشویم و بگوییم که گوگل خودش محتوای تصاویر را درک می کند. در طول چند سال گذشته همیشه صحبت از تقویت یادگیری ماشین گوگل برای درک بهتر تصاویر در میان بوده است.


سئو چیست و چه کاربردی دارد

شاید بخش ناخوشایند سئو کلاه سفید که مبتنی بر قواعد رسمی گوگل می باشد، زمان بر بودن آن است. شاید شما بتوانید با ۵۰۰ کلمه این کار را انجام دهید شاید هم نتوانید با ۵ هزار کلمه به این هدف برسید. بر اساس تحقیقاتی که توسط سایت backlinko در مورد محتوا انجام شده است، محتوای طولانی به طور معمول ۷۷.۲٪ بیشتر از محتوای کوتاه لینک دریافت می کنند. جذب ترافیک باکیفیت: بهینهسازی سایت برای کلمات کلیدی درست میتواند ترافیک میزان زیادی باکیفیت را به سایت شما هدایت کند. بیشتر جست و جو ها و ترافیک ها از طریق گوگل اتفاق می افتند و سایر کانال هایی که برای بازاریابی استفاده می شوند درصد کمتری را به خود اختصاص داده اند.

سئو سازی سایت

فرآیند بازاریابی محتوا شامل تمام فعالیت های مرتبط با تولید و انتشار محتوا می شود مثل تحقیق کلمات کلیدی هدفمند، تحلیل رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوای ارزشمند، لینک سازی داخلی (SEO On-page) و… تولید محتوا: همانطور که قبلا گفتیم در مبحث سئو فاکتور های فراوانی وجود دارد. اما هنوز این سوال برای مردم وجود دارد که، آیا لازم است که ما اعتباری برای تولید محتوا خود ایجاد کنیم؟ بسیار دیده شده که مشتریانی با ما تماس گرفته اند و ازعان داشته اند که بک لینک زده اند، محتوا تولید کرده اند و در شبکه های اجتماعی نیز فعالیت داشته اند، ولی نتیجه نگرفته اند و بدنبال پاسخ می گردند.

پس می توانیم بگوییم که بهتر است شما اغلب محتوا طولانی ایجاد کنید. این روش ایجاد محتوای دارای اعبار از زمان ایجاد اینترنت مرسوم بوده است. متن جایگزین تصاویر در طول زمان یکی از اصلی ترین و مهم ترین اجزای در دنیای سئو بوده اند. زمانی که یک بروز رسانی جدید عرضه می شود علاقه مندان و فعالان دنیای سئو سعی می کنند خیلی سریع استراتژی جدید را مطابق با ربات های گوگل، پیدا و اعمال کنند. زمانی که عبارات کلیدی اصلی سایت خود را پیدا کردید نوبت به تولید محتوا می رسد. پس اگر به دنبال پیدا کردن یک سئوکار حرفه ای هستید حتما مدت زمانی که در این تخصص در حال فعالیت هستند را مدنظر قرار دهید.