دونالد ترامپ ممکن است در حال ترک باشد ، اما شعله های آتش او بیش از پیش روشن می شود

تقریباً تا زمانی که نمایش ترسناک واقعی در سال 2020 در ایالات متحده آغاز شده است ، رئیس جمهور دونالد ترامپ قول داده است که کشورش “گوشه و کنار خواهد زد”.

و سرانجام ، با ورود به ماه آخر سال ، خم جاده در واقع در افق قابل مشاهده است: چندین واکسن COVID در راه است. یک رئیس جمهور جدید در انتخابات پیروز شده است. هر دوی این تغییرات امید به بهبود پایدار اقتصادی را افزایش می دهد.

بسیاری از آمریکایی ها با امید به جاده ای صاف و خطرناک پیش رو ، نفس راحتی می کشند. کانادایی هایی که نگران بودند شعله های آتش زباله دان همسایه خود از خط املاک عبور کرده و خانه خود را بسوزانند ، ممکن است آماده آرامش باشند.

اما مانند یک هوادار تورنتو میپل لیفس که در یک بازی حذفی پلی آف برتری 3 گل را جشن می گیرد ، خوش بینی موجه ، با تأمل سریع ، جای خود را به درک این می دهد که سخت ترین قسمت ممکن است در پیش باشد. همه می توانند ببینند که در انتهای تونل نوری وجود دارد – بله نور روشنی – اما جاده رسیدن به آن پر از دست انداز و خطرناک تر از مسیر وحشتناکی است که قبلاً طی شده است.

با توجه به فاجعه واقعی که در حال وقوع است ، این تشبیهات ممکن است ساده به نظر برسند. همانطور که کانادایی ها به خوبی می دانند در دوره ای که تعداد کارگران در حال افزایش است و قفل های مجدد مجدد وجود دارد ، COVID هنوز با ما انجام نشده است. و بسیاری از آمریکایی ها این مسئله را به سخت ترین راه می آموزند. به طور متوسط ​​موارد جدید در این هفته در سراسر ایالات متحده چهار برابر بیشتر از اوج ویرانگر قبلی تابستان است. در حال حاضر بیش از 100000 آمریکایی با COVID در بیمارستان بستری هستند ، بیش از 20،000 در واحد ICU. هر ایالت در کشور شاهد افزایش مرگ و میر ناشی از COVID است. فقط در روز پنجشنبه ، 2857 آمریکایی به دلیل آن جان خود را از دست دادند: یک رکورد بی سابقه که در حدود 150 کشته از کشته شدگان در 11 سپتامبر 2001 است. در هفته های آینده ، آمریکایی ها اکنون ممکن است انتظار از دست دادن زندگی در مقیاس 9/11 را داشته باشند روز از ویروس کرونا.

مطالب جالب  در میان بیماری همه گیر ، کمک هزینه ها تجارت پیشکسوتان ارتش را سرپا نگه می دارد

رئیس جمهور منتخب جو بایدن برای انتقال این وحشت و خطر به مردم تلاش کرده است: اواخر ماه گذشته او از مردم خواست (ظاهراً با موفقیت محدود) برای تعطیلات روز شکرگذاری در انزوا بمانند ، روز پنجشنبه وی یک مأموریت داوطلبانه برای کل کشور را پیشنهاد داد در 100 روز اول دولت خود تأیید کرد که دکتر نقشی برجسته را برای دکتر آنتونی فاوسی ادامه می دهد.

اما بایدن هنوز رئیس جمهور نیست: مراسم تحلیف تا 20 ژانویه برگزار نمی شود. در این میان ، مردی که جایگزین او خواهد شد همچنان مشغول است ، ظاهرا COVID را نادیده می گیرد و برای خرابکاری شانس موفقیت بایدن به عنوان رئیس جمهور تلاش می کند. مشهورترین آنها با رد نتایج انتخابات و ادامه حمله بی اساس به یکپارچگی انتخابات ، و این انتقال را از نظر تعداد قابل توجه حامیانش غیرقانونی می کند.

اما این همه ماجرا نیست: ترامپ افرادی را در دولت اخراج کرده است که به نظر وی بی اعتقادی به وی است ، حامیان سیاسی خود را به مشاغل کارمند دائمی دولت منصوب می کند ، متحدین را می بخشد ، بخاطر اعدام هرچه بیشتر زندانیان محکوم به اعدام ، ، برخوردهای بین المللی و بوکس در بودجه نظامی و گزینه هایی برای تقویت اولویت های خود ، با عصبانیت در تلاش برای ساختن دیوار مرزی خود ، بازگرداندن قوانین زیست محیطی – فقط برای مبتدیان.

اکثر آمریکایی ها در انتخابات اظهار داشتند که کار با ترامپ انجام شده است ، اما او به وضوح نشان می دهد که با آنها کار نکرده است. وی در ماه و نیم آخر حضور خود در دفتر ، نه تنها به مخالفت با صدای بلند پیرامون بایدن ادامه می دهد ، بلکه تا آنجا که می تواند برای دشوار شدن دوره ریاست جمهوری بایدن تلاش می کند.

مطالب جالب  نقش کودکان در بالندگی حماسه عاشورا

این امر در هیچ جایی به جز مقابله با بحران اقتصادی مداوم که با ویرانی همه گیر COVID همراه بوده مشهود نیست. وزیر خزانه داری ترامپ استیو مونوچین اخیراً بیش از 450 میلیون دلار دلار وام اضطراری COVID هزینه نشده در یک حساب کاربری قرار داده است که بدون مجوز بیشتر کنگره آن را برای دولت بایدن غیرقابل دسترس می کند. این اقدامی است که سناتور دموکرات شرود براون گفت تلاش برای “خرابکاری در اقتصاد” پیش از آغاز بیدن است.

این در حالی است که کنگره در حال خروج از اقدامات بعدی برای کمک اقتصادی به بن بست رسیده است و بسته های امدادی موجود نیز در حال خشک شدن هستند. برخی از اعضای کنگره (و ترامپ) به افزایش تعداد شغل ها در نیمه آخر سال و قیمت مناسب شاخص بازار سهام اشاره کرده اند که نشانه بهبود اقتصاد است. اما مشاغل هرگز در جاهایی نزدیک به ارتفاعات قبل از همه گیری خود پیدا نکردند و گزارش اخیر متوقف کننده بهبود است. با افزایش COVID به بالاترین رکورد ، اقتصاد آسیب بیشتری می بیند: همانطور که دانیل ژائو ، اقتصاددان روز جمعه به NBC News گفت ، “در نهایت ، ویروس در صندلی راننده است. ویروس همان چیزی است که مسیر بهبودی را تعیین می کند. ” در همین حال ، تقریباً 12 میلیون نفر قرار است روز پس از کریسمس منقضی شدن مزایای بیکاری خود را ببینند.

تا روز پنجشنبه ، به نظر می رسید که پیشنهادی برای طرح کمک به سازش که توسط یک گروه دو حزبی از اعضای درجه یک کنگره تهیه شده است (یکی از پیشنهادات دموکرات قبل از آن به میزان قابل توجهی عقب مانده است) پشتیبانی کافی برای تصویب قبل از ضرب الاجل 11 دسامبر را داشت.

مطالب جالب  ویژگی دوزینگ پمپ ها - دوزینگ پمپ

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

روز جمعه ، نانسی پلوسی ، رهبر اکثریت مجلس دموکرات ، با واکسن هایی که در راه است و بایدن قرار است رئیس جمهور شود ، گفت که او نسبت به “پویایی جدید” خوشبین است که “همه تفاوت ها را در جهان ایجاد کند”. وی گفت که سازش برای ادامه اقتصاد – برای گذاشتن غذا روی میزها و پرداخت صورتحساب برای افراد ناامید – به نظر او و بایدن “در بهترین حالت ، فقط یک شروع” است. وی گفت ، اما این “راهی به جلو” برای رساندن کشور به یک واکسن و یک رئیس جمهور جدید بود.

در انتهای تونل نوری قابل مشاهده است. اما یافتن راهی برای رسیدن به آن بدون رنج و درگیری شدیدتر ممکن است برای آمریکایی ها به اندازه هر آنچه که قبلاً انجام شده است سخت باشد.

ادوارد کینان