دادگاه دسترسی به داروی سقط جنین را حفظ می کند، قوانین را تشدید می کند

آستین، تگزاس (AP) – یک دادگاه استیناف فدرال دسترسی به داروی سقط جنین را در حال حاضر حفظ کرده است، اما تحت قوانین سختگیرانه تر که اجازه می دهد دارو فقط تا هفت هفته، نه 10، و نه از طریق پست توزیع شود.

این دارو، میفپریستون، بیش از دو دهه پیش برای استفاده توسط سازمان غذا و دارو تایید شد. این دارو در ترکیب با داروی دوم، میزوپروستول استفاده می شود. پنجمین دادگاه استیناف ناحیه ای ایالات متحده در نیواورلئان روز چهارشنبه درست قبل از نیمه شب حکم صادر کرد.

با رای 2-1، هیئتی متشکل از سه قاضی در حال حاضر تصمیم یک قاضی دادگاه بدوی در تگزاس را که به طور کامل تایید FDA را برای دارو پس از شکایت مخالفان mifepristone مسدود کرده بود، محدود کردند.

حکم دادگاه بدوی به مدت یک هفته متوقف شده بود تا درخواست تجدید نظر صادر شود.

بر اساس حکم دادگاه تجدیدنظر، تایید اولیه میفپریستون توسط FDA در سال 2000 مجاز است به قوت خود باقی بماند.

اما تغییرات ایجاد شده توسط FDA از سال 2016 که قوانین مربوط به تجویز و توزیع میفپریستون را کاهش می دهد، به حالت تعلیق در می آید. این موارد شامل تمدید دوره بارداری زمانی است که می توان از دارو استفاده کرد و همچنین اجازه می دهد آن را از طریق پست، بدون نیاز به مراجعه به مطب پزشک، توزیع کنید.

دو قاضی که به تشدید محدودیت ها رای دادند، کورت انگلهارت و اندرو اولدهام، هر دو منصوبان رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ هستند. سومین قاضی، کاترینا هاینس، منصوب رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش است. او گفت که حکم دادگاه بدوی را به طور کامل موقتاً به حالت تعلیق در می آورد تا امکان استدلال شفاهی در این پرونده فراهم شود.

مطالب جالب  سرمایه گذاری و قیمت ها در بازار چه رابطه ای دارند

این تصمیم همچنان می تواند در دادگاه عالی ایالات متحده تجدید نظر شود. در همین حال، رهبران دموکرات در ایالت هایی که از زمانی که دادگاه عالی سال گذشته Roe v. Wade را لغو کرد، سقط جنین قانونی باقی مانده است، می گویند که در حال آماده شدن برای مواردی هستند که میفپریستون محدود شود.

کتی هوچول، فرماندار نیویورک روز سه شنبه گفت که ایالت او 150000 دوز میزوپروستول، داروی دیگری که در سقط جنین دارویی استفاده می شود، ذخیره خواهد کرد.

مدیران داروسازی این هفته همچنین نامه‌ای را امضا کردند که در آن حکم تگزاس محکوم شد و هشدار داد که در صورت پابرجا ماندن تصمیم قاضی منطقه ایالات متحده، متیو کاکسماریک، تأیید سایر داروها ممکن است در خطر باشد. عملاً هیچ سابقه ای وجود ندارد که یک قاضی تنها توصیه های پزشکی FDA را لغو کند.

شکایتی که تایید مایفپریستون را به چالش می کشد توسط اتحاد دفاع از آزادی مطرح شد که در پرونده می سی سی پی که منجر به لغو رو در مقابل وید شد نیز دخیل بود. هسته اصلی شکایت این ادعا است که تأیید اولیه میفپریستون توسط FDA ناقص بود زیرا آژانس خطرات ایمنی را به اندازه کافی بررسی نکرد.

گروه‌های پزشکی اخیراً متذکر شده‌اند که میفپریستون توسط میلیون‌ها زن در 23 سال گذشته استفاده شده است و عوارض ناشی از میفپریستون با سرعت کمتری نسبت به مشکلات در برداشتن دندان عقل، کولونوسکوپی و سایر روش‌های معمول رخ می‌دهد.

___

گرسکو از واشنگتن گزارش داد. مارک شرمن، نویسنده آسوشیتدپرس نیز از واشنگتن کمک کرد.

مطالب جالب  آییننامه راهنمایی و رانندگی - ویکینبشته

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.