دادگاه برای پلیس تورنتو متهم به کلاهبرداری از دارایی مرد آغاز می شود

یک افسر پلیس تورنتو و عاشق کارمند دولتی او برای کلاهبرداری از دارایی مرد مبتلا به آلزایمر که بدون وصیت نامه مرده بود، توطئه کردند، هیئت منصفه روز دوشنبه در اولین روز محاکمه کلاهبرداری آنها را مورد بررسی قرار داد.

پیتر اسکراتون، دادستان این پرونده گفت: «این پرونده درباره دروغ، پول و عشق است که متهمان را به طرحی برای سرقت دارایی 800000 دلاری یک مرد انفرادی پس از مرگ او با ساختن وصیت‌نامه‌ای جعلی که ظاهراً توسط افراد قلابی شاهد بوده‌اند، طراحی کردند». هیئت منصفه

در حالی که آنها در هفته های آتی به شواهد گوش می دهند، اسکراتون از هیئت منصفه خواست تا این موضوع را در نظر بگیرند: “عدم احتمال تصادف، یا به عبارت ساده تر، چه شانسی وجود دارد؟”

رابرت کوناشویچ، پاسبان پلیس، و آدلن بالگوبین که به عنوان نماینده خدمات مشتری برای یک آژانس دولتی انتاریو به نام دفتر نگهبان و معتمد عمومی (OPGT) به عنوان نماینده خدمات مشتری کار می کرد، به اتهام کلاهبرداری محاکمه می شوند. امور مالی افرادی را مدیریت می کند که قادر به انجام این کار برای خود نیستند.

هر یک از آنها در کلاهبرداری بیش از 5000 دلار بی گناه هستند. علاوه بر این، بالگوبین در مورد نقض اعتماد خود را بی گناه دانسته است.

اسکراتون گفت که در سال 2017، بالگوبین مأمور رسیدگی به امور مالی یک مرد مسن و “انزواطلب” مبتلا به آلزایمر به نام هاینز سامرفلد شد. تا آنجا که OPGT آگاه بود، هنگامی که سامرفلد در آن سال در یک خانه مراقبت طولانی درگذشت، او بدون اراده این کار را انجام داد، هیئت منصفه شنیدند.

با این حال، یک هفته پس از مرگش، بالگوبین در سیستم کامپیوتری OPGT اشاره کرد که مردی به نام “باب کی” با او در OPGT تماس گرفته است تا به او اطلاع دهد که سامرفلد وصیت نامه ای دارد.

دادستان ادعا می کند که “باب کی” رابرت کوناشویچ بود که از سال 2015 دوست پسر مخفی او بود. او در ابتدا نمی دانست که او با او زندگی می کند و با زن دیگری به نام کندیس دیکسون یک آپارتمان دارد.

به هیئت منصفه گفته شد که بالگوبین رابطه خود با کوناشویچ را برای هیچکس در OPGT فاش نکرده است. اسکراتون گفت، در نهایت، او وصیت نامه سامرفلد را که ظاهراً در سال 2006 نوشته شده بود، تهیه کرد و او را مجری و تنها ذینفع دارایی او به ارزش 834000 دلار معرفی کرد. کوناشویچ برای مشروطیت درخواست داد و کل مبلغ را در تابستان 2018 دریافت کرد.

اسکراتون گفت، با این حال، دو مردی که به عنوان شاهد این وصیت نامه نام برده شده اند، در واقع وجود ندارند، و همچنین مدعی شد که کوناشویچ ادعاهای جعلی داشته است مبنی بر اینکه سعی کرده است آنها را بیابد، از جمله با انجام جستجو در پایگاه های اطلاعاتی پلیس تورنتو.

پس از پایان رابطه او با کوناشویچ، دیکسون در مورد وراثت او و مشارکت بالگوبین در درخواست اعسار مطلع شد. اسکراتون گفت: «او مشکوک به پلیس رفت، پلیس شروع به تحقیق کرد. دیکسون در لیست شاهدان دادستان است.

انتظار می رود محاکمه در مقابل شان دانفی قاضی دادگاه عالی بین سه تا چهار هفته به طول انجامد.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.