حامیان حیات وحش برای محافظت از سیاهگوش کانادا از آژانس ایالات متحده شکایت می کنند

صورتحساب ، مونت – مدافعان حیات وحش روز سه شنبه از دولت فدرال شکایت کردند تا مقامات را مجبور کنند برای حفاظت از سیاهگوش کانادا ، گربه دوستدار برف که برای زنده ماندن در مناطقی از غرب ایالات متحده تلاش کرده است ، اقدامات بیشتری انجام دهند.

وکلای دوستان قو وحشی ، راکی ​​مونت وایلد و گروه های دیگر شکایت خود را در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در مونتانا ثبت کردند.

این اقدام تقریباً سه سال پس از آن صورت گرفت که سرویس ماهی و حیات وحش ایالات متحده اعلام كرد قصد دارد وضعیت گونه های تهدید شده سیاهگوش را در ایالات متحده از بین ببرد.

سیاهگوش کانادا تقریباً به اندازه بوبات است ، اما با پنجه های بزرگ به آنها کمک می کند تا برف عمیق را حرکت دهند.

برآورد قابل اعتمادی از جمعیت آنها وجود ندارد و این امر باعث می شود که مسئولان برای سنجش وضعیت گونه به اطلاعات مربوط به زیستگاه و جمعیت خرگوش اعتماد کنند.

برخی از دانشمندان و مدافعان حیات وحش هشدار داده اند که تغییر آب و هوا باعث کاهش زیستگاه سیاهگوش و در دسترس بودن منبع اصلی غذایی آن – خرگوش های کفش برفی می شود.

اعلامیه 2018 مبنی بر بهبود سیاهگوش پس از آنکه زیست شناسان دولت مدت زمان خود را برای در نظر گرفتن تهدیدات تغییر آب و هوا از 2100 به 2050 کاهش دادند ، به دلیل آنچه در مدل های طولانی مدت آب و هوایی عنوان کردند ، نبود. زیست شناسان گفتند که این حیوانات مقاوم هستند و حتی در مناطقی از کلرادو و ماین در مقایسه با تاریخ افزایش یافته اند.

اما در دادخواست روز سه شنبه ، استناد به تحقیق صورت گرفته که نشان می دهد جمعیت سیاهگوش طی دو دهه گذشته در مونتانا و ایالت واشنگتن منقبض شده و زیستگاه خود را در کلرادو از دست داده اند.

متیو بیشاپ از مرکز حقوق محیط زیست غرب و وکیل دادگستری پرونده گفت: “فقط به این دلیل که آنها در ماین وضعیت خوبی دارند ، به این معنی نیست که باید از لیست آنها در مونتانا حذف شود.”

این حیوانات نیز در مینه سوتا و آیداهو یافت می شوند و به صورت تاریخی در 24 ایالت ثبت شده اند.

سخنگوی جو سوزووالک گفت ، مقامات خدمات ماهی و حیات وحش از این دادخواست مطلع بودند ، اما آنها پاسخی فوری دریافت نکردند.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…