جیسون کنی تصور اینکه او مقصر مبارزه COVID-19 آلبرتا باشد را رد می کند

هفته ها ، جیسون کنی ، نخست وزیر آلبرتا مسئولیت شخصی خود را تبلیغ کرده است ، زیرا پرونده های COVID-19 در استان وی افزایش یافته است.

روز سه شنبه ، این س aboutال در مورد اینکه آیا او مسئولیت را – برای وضعیت همه گیر آلبرتا – به عهده می گیرد ، خشم او را برانگیخت.

کنی در گفتگو با سامی هودز ، خبرنگار کالگری هرالد ، گفت: “این بیشتر شبیه یک سخنرانی NDP است تا یک سوال رسانه ای.” “من کل فرضیه شما را رد می کنم.”

این س ،ال در مورد اینکه آیا کنی از رویکردی استفاده می کند که به نظر می رسد از نظر بهداشتی کارساز نبوده است ، در انتهای اطلاعیه نخست وزیر اقدامات جدید بهداشت عمومی در استانی قرار گرفت که مدتهاست در برابر آنها مقاومت کرده است. این باعث شد كه كنی عصبانی به دنبال تماس های اولیه خود برای بستن مرزها و تهیه ماسك های رایگان از طریق فست فود باشد.

رویکرد او “متعادل” بود ، “کنی گفت ، در زمانی که” مردم … آلبرتا را لوس می کنند. “

لحظه آتشین از یک نخست وزیر در صندلی داغ فرا رسید. کنی بارها و بارها گفته است که قفل قفل حقوق فردی را نقض می کند ، اما تقریباً یک سوم پرونده های فعال کانادا اکنون در استان آسیب دیده وی واقع شده است. بیمارستانها بیش از ظرفیت کار می کنند. و تعداد افراد تحت مراقبت های ویژه در شش هفته 600 درصد رشد کرده است.

در یک تغییر سریع سیاست قبلی ، کنی روز سه شنبه اعلام کرد که آلبرتا با سختگیرانه ترین قوانین خود روبرو خواهد شد ، از جمله مجوز ماسک در سراسر استان برای اولین بار ، و ممنوعیت همه اجتماعات داخلی و خارجی.

مطالب جالب  جای زخم بعد از عمل لیپوساکشن میماند؟

خرده فروشی ها و عبادتگاه ها باز خواهند ماند ، اما با محدودیت بیشتر در ظرفیت.

حداقل به مدت یک ماه ، سرویس های مراقبت شخصی بسته می شوند ، زیرا رستوران ها ، کافه ها و کافه ها فقط به خانه بروند.

حتی گردهمایی های کریسمس نیز با وجود محدودیت های جدید تا سال جدید ادامه سفر نیست.

آلبرتایی ها مجاز به معاشرت در خارج از خانه خود نیستند مگر اینکه تنها زندگی کنند و این با یکی از دو تماس تعیین شده آنها باشد.

“ما به راحتی نمی توانیم اجازه دهیم که این کریسمس برای بسیاری از خانواده ها به یک فاجعه تبدیل شود. بنابراین ، با اکراه فراوان ، ما از آلبرت ها می خواهیم كه مجالس تعطیلات خود را به اعضای خانواده خود محدود كنند یا برای افرادی كه خودشان زندگی می كنند ، ارتباط خود را قطع كنند. “

“اگر اکنون اقدامات قویتر انجام نشود ، ما می دانیم که صدها یا بالقوه هزاران نفر از آلبرتایی ها می توانند بمیرند. ما نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد. ما اجازه نمی دهیم که این اتفاق بیفتد. ما باید برای محافظت از جان مردم اقدام کنیم. “

این نشانه عزیمت کنی است که تا حد زیادی در برابر نوع محدودیت های بهداشت عمومی که در سایر استان ها و سراسر جهان رایج شده است مقاومت کرده است.

هفته ها است که نخست وزیر و دولت او از حزب مخالف حزب دموکراتیک جمهوری اسلامی و صدها پزشک و متخصص بیماری های عفونی از آلبرتا می خواهند که برای جلوگیری از باتلاق در سیستم مراقبت های بهداشتی برای مدت کوتاهی قفل کند. در عوض ، دولت بارها از ساکنان خواسته است تا مسئولیت شخصی خود را اعمال کنند.

مطالب جالب  باربری بلوار تعاون |باربری در محدوده بلوار تعاون با ۴۵%تخفیف - باربری و اتوبار بارسنتر

در همان روز محدودیت های جدید ، آلبرتا روز سه شنبه 1727 مورد دیگر را مرتکب شد و بار دیگر انتاریو ، استانی با سه برابر جمعیت را شکست داد.

آخرین باری که کنی قوانین جدیدی وضع کرد – محدودیتهایی که باعث محدودیت ساعت رستورانها و غیرقانونی بودن اجتماعات شخصی در داخل منازل می شد اما اجازه می داد بارها ، کازینوها و حتی پارکهای آب باز بمانند – او اظهار داشت که او برای محدود کردن مردم به سیاست نرفته است و صحبت کرد در برابر قفل هایی که به گفته وی نقض حقوق منشور است.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

اما با افزایش موارد ، فشار برای عمل نیز وجود دارد.

شهرداران ادمونتون و کلگری هردو هشدار داده اند که در صورت عدم موفقیت استان در ادامه اقدامات ، از هرگونه اختیارات اضطراری که برای اتخاذ اقدامات اضافی خود استفاده می کنند ، استفاده خواهند کرد. یک نظرسنجی اخیر حاکی از آن است که نیمی از آلبرتایی ها روش اداره همه گیر را نپذیرفته اند.

روز دوشنبه ، مدیر ارشد بهداشت عمومی ، دکتر دینا هینشاو گفت که این اقدامات از بدتر شدن تعداد جلوگیری کرده است ، اما نتوانسته اند منحنی را به سمت پایین خم کند ، بنابراین محدودیت های شدیدتری لازم است.

اما حتی در هنگام معرفی قوانین جدید ، مشخص بود که ، همانطور که کنی گفت ، اینها اولین چاره نیست ، بلکه آخرین مورد است.

قبل از ترسیم قوانین جدید ، او پاسخ “تحسین برانگیز” آلبرتا را در روزهای ابتدایی همه گیری به زبان آورد.

مطالب جالب  شمشیربازی منطقه حفاظت از درخت به سمت عابر پیاده حرکت می کند ، و او را با "کبودی های خونین" مواجه می کند

وی گفت: در بیشتر سال ، آلبرتا نسبت نسبی عفونت ، بستری و مرگ و میر نسبت به سایر استان های بزرگ کانادا ، ایالات متحده آمریکا و تقریباً تمام کشورهای اروپایی داشت.

“فراموش نکنیم که NHL رهبری آلبرتا را به رسمیت شناخت. با انتخاب ادمونتون به عنوان مرکز پلی آف NHL ده ها شهر در سراسر آمریکای شمالی. “

کنی گفت ، موجی که آلبرتا مشاهده می کرد “نزدیک” بود. وی افزود: انتاریو و کبک هر دو میزان مرگ و میر بیشتری داشتند.

وی مجدداً تأكید كرد كه برخی از افراد فقط نمی فهمند كه مشاغل كوچك در مقابل چه چیزی هستند.

“کسانی از ما در دولت ، که صریحاً فیش حقوقی ایمنی داریم ، خیلی راحت می توانند این اشتباه را تصور کنند که این سیاست ها را به عنوان انتزاع تلقی کنند. خیلی ساده است که آنها را فقط کلمات روی یک تکه کاغذ بدانیم. “

“اما پشت هر یک از این محدودیت ها ، رویاهای خرد شده و ناملایمات وحشتناک نهفته است.”

الکس بوید