تفاوت لوله گالوانیزه سرد و گرم – پترو صنعت آنارام

طول عمر كارآيي گالوانيزه مستقيما” به ضخامت لايه روي محافظ بستگي دارد هر چه ضخامت پوشش بيشتر باشد طول عمر بيشتر خواهد بود . همانطور که گفتیم این کار باعث ایجاد لایه محافظ «روی» و فلزات آلیاژ های آهن بر روی وزن لوله گالوانیزه 6 متری لوله می شود. لوله گالوانیزه سرد از لوله گالوانیزه گرم از جهت مقاومت بسیار متفاوت از و این تفاوت هم به خاطر روش آبکاری گرم و سرد در لوله های فولادی که به گالوانیزه تبدیل میگردند بوجود میاید . برای زمینههای متنوع صنایع مانند گاز، ساختن مخازن تحت فشار بالا در تاسیسات پالایشگاه، نیروگاهها و از لولههای بی درز استفاده میشود یا به اصطلاح لوله سیاه در واقع به لولههایی اتلاق WELDED STEEL PIPE لولههای درزدار فولادی میشود که در نیتجه فرم دهی و جوش دادن ورقهای فولادی با ضخامت ها و جنس های مختلف تولید می شوند . بسته بندی لوله فولادی عمقی داغ کاسپین پایپ بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ کاسپین یکی از قطعات مهم در شبکه های لوله کشی آب می باشد. افزایش قطر لوله ها نیز مزید بر علت است تا از اتصالات جوشی استفاده شود. وانیزاسیون قطعات و سازههای فلزی به منظور جلوگیری از خوردگی و مقاوت بیشتر در مقابل تأثیرات آب و هوایی انجام میشود پیشینه این دانش به سالهای ۱۷۳۷ تا ۱۷۹۸ بر میگردد که یک دانشمند ایتالیایی در سال ۱۷۷۵ از دانشگاه بولگنیس در مقام پروفسوری این دانشگاه در رشته کالبدشناسی به صورت اتفاقی دریافت که پای قورباغه مرده زمانی که یک تکه فلز آن را لمس میکند حرکت میکند او از این طریق دریافت که فلزات بر روی موجودات زنده اثر الکتروشیمیایی ایجاد مینمایند گالوانی نتایج کارهایش را در سال ۱۷۹۱ منتشر کرد پژوهشهای او راه را برای اتخاذ تصمیمیات بزرگ در بین دانشمندان این عرصه هموار تر نمود. قسمت بازشوی بزرگ آن هم با پنجره دوجداره بازشو و هم با شیشه سکوریت بنا به سفارش قابل اجرا می باشد.برای حفاظت از سازه در برابر سرقت نیز هم حفاظ هایی بصورت نرده آهنی و هم صفحه هایی از ورق آهنی به ضخامت دو میلیمتر بصورت کشویی می توان برای آن در نظر گرفت کانکس مطبوعاتی معمولی نیز دارای سیم کشی برق بصورت رو کار بوسیله داکت های استاندارد و قرار گیری کلید و پریز در محل های مورد نیازمی باشد و برای روشنایی سازه از داخل روی سقف آن چراغ مهتابی و از بیرون چراغ تونلی با حباب ضد آب نصب می گردد.

لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ به روش متداول استفاده از فولادی گالوانیزه عمقی داغ به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد . مشخصات محصول تولیدى لوله گالوانیزه عمقی داغ کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند. لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ کاسپین در سایزهای بسیار متنوع ساخته می شوند تا پاسخگوی ابعاد مختلف کابل های برق باشند. هر کدام از آن ها دارای مشخصات ساختاری متفاوتی هستند که وجه تمایز آن ها با دیگر لوله های برق می باشد. با توجه به نوع کاربری که این نوع از لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ دارد لازم است که نوع ساختار آن ها با دیگر لوله های موجود متفاوت تر باشد. انواع کانکس فروشگاهی کانکس های فروشگاهی دارای تنوع زیادی بوده که از نظر ابعاد، شکل و فرم ظاهری، نوع مصالح، کاربری و قیمت با یکدیگر متفاوت بوده که در ادامه عکس و توضیحات پرکاربرد ترین نوع آنها که تولید گروه مهندسین راه کوشش است آمده.

قیمت این محصولات طبق عرض، ضخامت، طول و کارخانه تولید کننده آن (با توجه به مواد اولیه ای که برای ساخت آن ها به کار می برند) متفاوت است. لوله های حامل سیال خصوصاً لوله های با قطر بیشتر جزو لوله های متوسط تا سنگین محسوب می شوند. همان که گفته شده این لوله ها مناسب هدایت و انتقال حجم وسیعی از سیالات آبی هستند. این نوع لولهها را از فلزی به نام فولاد نرم تولید میکنند که جهت افزایش مقاومت این محصول در برابر رطوبت و اکسیداسیون از پوشش روی مذاب استفاده میکنند. تنفس بیش از حد گاز اکسید روی میتواند منجر به بیماری با نشانههای استفراغ و خشکی گلو و حتی مرگ شود. اگرچه از ورق های فولادی گالوانیزه ساخته شده اند اما به جهت حفظ استانداردهای لازم در ضخامت بدنه ی آن ها و اینکه معمولاً دارای ضخامت های به نسبت کم هستند جزو لوله های سبک تلقی می شوند. اما برای شبکه های لوله کشی متمرکز که در یک محدوده خاص انجام می شود معمولاً از نوع اتصالات رزوه ای لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ کاسپین استفاده می شود. سایر لوله های برق نیز با همین مشخصات شناسایی و طبقه بندی می شوند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت کارخانه لوله گالوانیزه شیراز.