ترقه و دعا هنگام هندی ها پیروزی هریس را جشن می گیرند

تولاساندراپورام ، هند – با بیدار شدن از خبر انتخاب كامالا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور آمریكا ، مردم خوشحال در زادگاه پدربزرگ هندی خود روز یکشنبه ترقه های آتش بازی برپا كردند و نماز خواندند.

این گروهها در گوشه و کنار خیابانهای Thulasendrapuram ، یک دهکده کوچک با 350 نفر جمعیت جمع شده بودند ، قبل از انتقال به معبد ، روزنامه می خواندند و درباره پیروزی دموکرات ها گپ می زدند.

زنی با رنگ پودر در بیرون از خانه اش نوشت: «کمال هریس را تبریک می گویم. غرور روستای ما. واناكام (با سلام) آمریكا. “

زمانی که جو بایدن آستانه پیروزی 270 رأی کالج انتخاباتی را به دست آورد ، بیشتر آنها به خواب رفته بودند و این باعث شد هریس به عنوان اولین زن و اولین فرد از نژاد جنوب آسیا به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب شود.

کالیداس وامدیار ، یکی از ساکنان این منطقه ، گفت: “برای دو یا سه روز انگشتانمان را ضربدری نگه داشتیم. “اکنون یک لحظه شادی آور برای ما است. ما از آن لذت می بریم. “

ومدیدار گفت: “ما با ترقه سوز جشن خواهیم گرفت ، شیرینی های هندی را بین مردم توزیع می كنیم و در معبد نماز می خوانیم.” “ما از او درخواست خواهیم کرد که به اینجا بیاید. او صدای ما را می شنید و ممکن است بیاید. “

وزیر غذا در ایالت تامیل نادو ، R. Kamraj ، حدود 100 نفر را در معبد دارما ساستا به مدت 20 دقیقه دعا هدایت كرد كه در طی آن بت خدای هندو آیانار ، نوعی لرد شیوا ، توسط كشیش با شیر شسته شد و با گل تزیین شد. وی پس از روشن كردن چراغ های روغن سرودهایی خواند و اهالی روستا به احترام سر خم كردند.

Aulmozhi Sudhakar ، یک مشاور دهکده ، گفت: “Kamala Harris دختر روستای ما است.” “از کودکان گرفته تا افراد مسن ، هر یک از ما منتظر روزی هستیم که او به عنوان معاون رئیس جمهور ایالات متحده سوگند یاد کند.”

در طول روز بیشتر آواز ، رقص و ترقه در روستا وجود داشت ، جایی که بریدگی ها و پوسترهایی که برای هریس “یک موفقیت بزرگ” آرزو می کردند دیوارهایی تزئین شده بود.

مردم در گروه های 30-40 نفری جمع شده و در نقاط مختلف شیرینی ، مواد غذایی خوشمزه و میان وعده رد و بدل می کردند. به نظر می رسید که آنها یک هفته زودتر از موعد جشن دیوالی ، محبوب ترین جشنواره چراغ های هندو را جشن می گیرند.

کودکان کم سن و سال پلاکاردهایی با عکس های هریس را در اطراف روستا دویدند.

چندین سیاستمدار از ولسوالی های اطراف با طرفداران خود از روستا دیدن کردند ، با ساکنان محلی دیدار کردند و از معبد بازدید کردند. نوازندگان سازهای بادی و زهی را با سنج و طبل می نواختند.

J. سوداکار ، که نماز را در روز انتخابات ترتیب داد ، ابراز آرزو کرد که هریس دیدار کند. هنگام رأی دادن آمریکایی ها ، حدود 50 نفر از ساکنان ، با دستهای بسته ، در معبدی صف کشیده بودند که با صدای زنگ های زنگ خورشیدی طنین انداز می شد ، و یک کشیش هندو به آنها یک شیرینی و گل به عنوان یک پیشکش مذهبی اهدا کرد.

زنان در این روستا ، که در 350 كیلومتری (215 مایل) شهر ساحلی جنوبی چنای واقع شده است ، از رنگهای روشن برای نوشتن “ما آرزو می كنیم كامالا هریس برنده شود” بر روی زمین ، همراه با علامت انگشت شست استفاده كردند.

دهکده سرسبز و زادگاهش زادگاه پدربزرگ مادری هریس است که دهه ها پیش به چنای ، مرکز ایالت تامیل نادو نقل مکان کرده بود.

در داخل معبدی که مردم در آن نمازهای خاصی برگزار می کردند ، نام هریس به سنگی مجسمه سازی شده است که در آن لیست کمک های مردمی که به معبد در سال 2014 داده شده است ، به همراه پدربزرگش که ده ها سال قبل پول داده است.

مادر فقید هریس نیز در هند متولد شد ، قبل از اینکه در 19 سالگی برای تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا به آمریکا برود. او با یک مرد جامائیکایی ازدواج کرد و آنها نام دختر خود را کمالا ، سانسکریت به دلیل “گل نیلوفر” گذاشتند.

نخست وزیر هند ، نارندرا مودی ، موفقیت هریس را راهگشا توصیف کرد و باعث افتخار بسیار زیاد نه تنها برای بستگان وی بلکه برای همه هندی-آمریکایی ها بود. وی در توئیتر گفت: “من اطمینان دارم که روابط پر جنب و جوش هند و ایالات متحده با حمایت و رهبری شما حتی قویتر خواهد شد.”

هیجان – و برخی نگرانی ها – از انتخاب بایدن برای هریس به عنوان رقیب خود وجود داشته است.

مودی در رئیس جمهور دونالد ترامپ ، که در ماه فوریه از هند بازدید کرد ، سرمایه گذاری کرده بود. بسیاری از هواداران ملی گرای هندوی مودی نیز هنگام ابراز نگرانی از هریس در مورد منطقه تقسیم شده هیمالیا در کشمیر ، که دولت هند در اوت سال گذشته لغو شد ، ناراحت شدند.

وقتی وزیر امور خارجه هند S. Jaishankar سال گذشته از شرکت در جلسه ای در ایالات متحده امتناع ورزید ، هریس در کنار پرامیلا جیاپال ، دیگر نماینده کنگره ایالات متحده با اصالت هندی ، ایستاد. جیاپال پیش از این قطعنامه ای را در مورد مسئله کشمیر منتقد هند در مجلس نمایندگان منتقل کرده بود.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

گروه های مدافع حقوق هند را به نقض حقوق بشر در کشمیر تحت کنترل هند متهم می کنند ، جایی که گروه های شورشی از سال 1989 برای استقلال یا ادغام با پاکستان همسایه می جنگند.

___

این داستان تصحیح شده است تا نشان دهد پدربزرگ مادری هریس به چنای نقل مکان کرده است ، نه ایالات متحده

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>