ترامپ توافق نامه جهانی آب و هوا را مورد انتقاد قرار داد که بایدن قصد دارد دوباره به آن بپیوندد

واشنگتن – دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه علیه توافق نامه اقلیمی پاریس مخالفت کرد و در یک اجلاس مجازی به رهبران جهان گفت که این توافق نامه برای فلج کردن اقتصاد ایالات متحده و نه نجات کره زمین طراحی شده است.

ترامپ در بیانیه ویدئویی کاخ سفید در اجلاس گروه 20 به میزبانی میزبان گفت: “برای محافظت از کارگران آمریکایی ، ایالات متحده را از توافق نامه ناعادلانه و یک طرفه اقلیم پاریس خارج کردم ، اقدامی بسیار ناعادلانه برای ایالات متحده.” عربستان سعودی. اظهارات وی هنگام بحث در مورد بزرگترین اقتصاد جهان در مورد حفاظت از زمین ارائه شد.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، که در ژانویه کار خود را آغاز می کند ، گفته است که دوباره به پیمان جهانی که 5 سال پیش ایالات متحده به انعقاد آن کمک کرد ، پیوست.

ترامپ ادعا کرد توافق بین المللی “برای نجات محیط زیست طراحی نشده است. این برنامه برای از بین بردن اقتصاد آمریکا طراحی شده است. “

ترامپ که برای خنثی کردن بیشتر تلاش های رئیس جمهور باراک اوباما برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی تلاش کرده است ، گفت که از زمان خروج از توافق نامه آب و هوا ، ایالات متحده بیش از هر کشوری انتشار کربن را کاهش داده است.

این درست است ، اما قابل توجه نیست. با اقتصاد عظیم خود ، میزان انتشار دی اکسید کربن آسیب رسان به آب و هوا نسبت به سایر کشورها به غیر از چین بسیار کمتر است.

یک معیار گویاتر از پیشرفت در کشورهای مختلف این است که بررسی کنید چند درصد از انتشار آلاینده ها کاهش یافته است. از سال 2005 ، ایالات متحده حتی در 10 درصد برتر کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای قرار نداشته است.

بیش از 180 کشور این توافقنامه را تصویب کرده اند که هدف آن افزایش متوسط ​​دما در سراسر جهان “بسیار پایین” از 2 درجه سانتیگراد (3.6 درجه فارنهایت) و در حالت ایده آل بیش از 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه فارنهایت) در مقایسه با سطح پیش صنعتی است. دانشمندان می گویند هر افزایش بیش از 2 درجه سانتیگراد می تواند تأثیر مخربی بر قسمتهای زیادی از جهان داشته باشد ، سطح دریا را بالا ببرد ، طوفانهای گرمسیری را برانگیزد و خشکسالی و سیل را بدتر کند.

ایالات متحده رسماً از پیمان پاریس در 4 نوامبر خارج شد. روز شنبه ، ایالات متحده رسماً معاهده آسمان باز را ترک کرد ، که به 30 کشور به علاوه اجازه می دهد پروازهای مشاهده و مشاهده غیر مسلح را بر روی خاک یکدیگر انجام دهند. این پروازهای بیش از ده ها سال پیش برای ایجاد اعتماد و جلوگیری از تعارض ایجاد شده است.

دولت اعلام کرد که به دلیل نقض پیمان روسیه می خواست از این پیمان خارج شود و تصاویر جمع آوری شده در طول پروازها را می توان به سرعت و با هزینه کمتر از ماهواره های ایالات متحده یا تجاری به دست آورد.

در جریان بحث های جلسه آب و هوا ، شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین ، بزرگترین عامل انتشار دهنده گاز در جهان ، گفت كه G-20 باید همچنان در مقابله با تغییرات آب و هوایی پیشگام باشد و برای اجرای كامل توافقنامه پاریس فشار آورد.

وی گفت: “چندی پیش ، من ابتکار عمل چین را برای افزایش مشاركتهای تعیین شده ملی خود و تلاش برای به حداكثر رساندن انتشار دی اکسید کربن تا سال 2030 و دستیابی به خنثی سازی کربن تا سال 2060 اعلام کردم.” “چین به تعهد خود احترام می گذارد و اجرای آن را عملی می کند.”

نخست وزیر هند ، نارندرا مودی ، گفت: “با تغییر آب و هوا نباید در سیلوها ، بلکه به روش یکپارچه ، جامع و جامع مبارزه کرد.”

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

___

باتراوی از دبی ، امارات متحده عربی گزارش داد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>