بریتیش کلمبیا با گروه موسیقی مک‌لئود لیک ایندیان به قراردادهای مدیریت زمین و تقسیم درآمد می‌رسد

ویکتوریا – رئیس یک ملت اول بریتیش کلمبیا در شمال شرقی می گوید توافقنامه های تقسیم درآمد و مدیریت زمین که با این استان حاصل شده است، رفاه آینده مردمش را تضمین می کند.

رئیس هارلی چینگی از گروه موسیقی مک‌لئود لیک هند می‌گوید که این توافق‌ها به نفع اعضای امروزی خواهد بود و در عین حال زمین‌های سالم را برای نسل‌های آینده فراهم می‌کند.

چنگی این اظهارات را روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در مجلس قانونگذاری بریتیش کلمبیا که سه وزیر کابینه دولت بریتیش کلمبیا در کنار آن بودند بیان کرد.

او می گوید که مک لئود لیک با دولت و کشورهای پیمان 8 منطقه همکاری خواهد کرد که اکثر آنها موافقت نامه های مشابهی را با استان امضا کرده اند.

وزارت حفاظت از آب، زمین و منابع در بیانیه‌ای می‌گوید که توافقنامه تقسیم درآمد، اثرات توسعه صنعتی را ارزیابی و مدیریت می‌کند و در عین حال اطمینان صنایعی را که در قلمرو دریاچه مک‌لئود کار می‌کنند، تضمین می‌کند.

بیانیه دولت تخمین هزینه ای از توافقنامه تقسیم درآمد ارائه نکرده است، اما می گوید که شامل یک صندوق مشترک برای کمک به بهبود زمین از طریق فعالیت های مرمتی است که توسط اولین ملت انتخاب شده است.

چینگی گفت: «یکی از ارزش‌های اصلی ما در دریاچه مک‌لئود این است که مطمئن شویم ردپایی که ما پشت سر می‌گذاریم، همان ردپایی است که فرزندانمان به قدم زدن در آن‌ها افتخار خواهند کرد». این قراردادها نه تنها به اعضای فعلی ما، بلکه به نفع نسل‌های آینده خواهد بود که وارث ملتی مرفه‌تر خواهند بود.»

مطالب جالب  هویت مرد کشته شده در تیراندازی در روستای دوورکورت شناسایی شد

این گزارش توسط Canadian Press برای اولین بار در 3 می 2023 منتشر شد.

به گفتگو بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.