برنده نوبل می گوید همه گیری افزایش خشونت ، قاچاق

تانزانیا ، تانزانیا – برنده جایزه صلح نوبل ، نادیا مراد گفت که بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث افزایش قاچاق زنان و خشونت های مبتنی بر جنسیت شده است ، و سلامتی و ایمنی زنان “در دسترس” است.

این فعال 27 ساله ، که توسط مبارزان دولت اسلامی در عراق مجبور به بردگی جنسی شد ، گفت: مقررات منع رفت و آمد ، قفل و محدودیت های سفر توسط دولت برای کاهش سرعت گسترش ویروس “پیامدهای ناخواسته ای برای زنان در سراسر جهان داشته است.”

وی گفت: “همه گیری به جای کاهش قاچاق انسان و خشونت مبتنی بر جنسیت ، خطر استثمار و وحشیگری را در برابر بیشتر آسیب پذیرها افزایش داده است.” “از زمان ابتلا به همه گیری همه کشورها ، گزارش های مربوط به خشونت خانگی افزایش یافته است.”

مراد گفت که تنش های داخلی در فضای محدود زندگی افزایش یافته است و دستورهای خانه نشینی “دور از چشم اجرای قانون ، قاچاق انسان را در زیر زمین افزایش می دهد.”

وی گفت: “چند منبع تعیین شده برای پیشگیری ، نجات و توانبخشی بسیار کم شده است.” “در نتیجه ، سلامتی و ایمنی زنان در معرض خطر است. اکنون دستیابی به حمایت روانی (و) مراقبت های بهداشتی برای بسیاری از زنان دشوار است. “

مراد که از اقلیت ایزدی های عراق بود ، در میان هزاران زن و دختری بود که در سال 2014 توسط شبه نظامیان دولت اسلامی دستگیر و مجبور به بردگی جنسی شدند. مادر و شش برادرش توسط جنگجویان داعش در عراق کشته شدند. وی پس از فرار و پناهندگی در آلمان از طرف زنان و دختران به یک فعال تبدیل شد و جایزه صلح نوبل را در سال 2018 به اشتراک گذاشت.

مراد در جلسه روز دوشنبه سازمان ملل با عنوان “قفل شده و قفل شده: در برابر خشونت جنسی و قاچاق انسان در طی شیوع همه گیر COVID-19” ایستاد. این سازمان توسط ابتکار نادیا ، سازمانی غیرانتفاعی که وی در سال 2018 تأسیس کرد و طرفداران بازماندگان خشونت جنسی است و هدف آن بازسازی جوامع در بحران است ، همراه با سازمان ملل متحد و دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل (UNODC) برگزار شد.

مراد ، سفیر حسن نیت UNODC برای بازماندگان قاچاق ، با اشاره به اینکه روز دوشنبه روز جهانی مدافعان حقوق بشر زنان است ، ابراز امیدواری کرد که در کانون توجه “نیاز فوری برای مبارزه با خشونت جنسیتی و قاچاق انسان” تقویت شود.

فومزیل ملامبو-نگكوكا ، رئیس سازمان ملل متحد ، گفت كه 72٪ از قربانیان قاچاق كه در سطح جهانی كشف شده اند زن و دختر هستند – و 77٪ از بازماندگان زن شناسایی شده برای سو. استفاده جنسی قاچاق می شوند.

وی گفت ، بیماری همه گیر COVID-19 ، 47 میلیون زن و دختر دیگر را به فقر شدید سوق خواهد داد ، اما تجارت برای قاچاقچیان در حال رونق است.

ملامبو-نگكوكا گفت: “در حین قفل همه گیر ، دو سوم كارگران مبارزه با قاچاق کالا گزارش كردند كه افزایش جذب در اینترنت توسط قاچاقچیان به منظور بهره برداری جنسی از طریق اینترنت وجود دارد.”

وی گفت که این بیماری همه گیر دسترسی به مراقبت های بهداشتی را کاهش داده و ظرفیت دولت ها و سازمان ملل را “برای گزارش تخلفات ، محافظت و مصونیت از مجازات” به خطر انداخته است.

ملامبو-نگكوكا خواستار اقدام فوری و هماهنگ جهانی شد و یك پاسخ امیدواركننده را ذكر كرد – 146 كشور به درخواست دبیر كل سازمان ملل آنتونیو گوترش برای اقدامات جلوگیری از خشونت علیه زنان و دختران و ایجاد “صلح در خانه” به عنوان بخشی از برنامه های آنها برای مقابله با COVID-19.

اشلی جاد ، بازیگر و فعال ، سفیر حسن نیت صندوق جمعیت سازمان ملل ، “مردانگی سمی” را که به مردان و پسران حمله می کند و به زنان سوit استفاده می کنند ، مورد انتقاد قرار داد.

وی در یک سخنرانی مجازی گفت: “من مشتاقانه منتظر روزی هستم که ما هیچ خشونت جنسی و جنسیتی نداشته باشیم ، به ویژه تحت COVID ، که از آن مقاومت کنیم.”

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

میشل مونتفرینگ ، وزیر امور خارجه آلمان گفت که ویروس کرونا اهمیت مبارزه برای برابری جنسیتی را حتی بیشتر می کند.

وی گفت: “ما اجازه نمی دهیم خشونت جنسی و مبتنی بر جنسیت و قاچاق انسان به زیر سایه برود” ، وی متعهد شد كه از مراد و دیگران “كه هر روز برای جوامع عادلانه و منصفانه می جنگند” حمایت خواهد كرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>