بررسی جدید نشان می دهد که پانزده درصد از کانادایی ها در مورد خطرات COVID-19 بدبین یا بلاتکلیف هستند

بر اساس نظرسنجی جدید مورنو شپل ، اکثر مردم کانادا از خطر ابتلا به COVID-19 در سلامت عمومی آگاه هستند ، اما 15 درصد اظهار داشتند که معتقد نیستند این ویروس خطر بزرگی برای سلامتی برای مردم دارد یا بلاتکلیف هستند.

این یافته ها س expertsالاتی را در مورد متخصصان بهداشت عمومی در مورد چگونگی پرداختن به کسانی که به جدی بودن ویروسی که بیش از 10 هزار کانادایی را کشته است ، ایجاد کرده است و آیا شک و تردید آنها با افزایش بی سابقه موارد COVID-19 خطری دارد یا خیر؟ .

در یک نظرسنجی از 3000 کارگر در سراسر کانادا که از 28 سپتامبر تا 19 اکتبر انجام شد ، با تمرکز بر COVID و تأثیرات آن بر سلامت روان ، 86 درصد از پاسخ دهندگان موافقت کردند که این ویروس یک خطر جدی برای سلامت عمومی است. شش درصد گفتند که این کار را نمی کنند و هشت درصد گفتند که بلاتکلیف هستند.

کسانی که معتقدند COVID-19 خطری جدی برای سلامت عمومی نیست ، نسبت به کسانی که معتقدند این ویروس خطرناک است ، میزان کمتری از سلامت روان را نیز گزارش کرده اند. مورنو شپل به نقل از شاخص بهداشت روان خود می گوید ، سلامت روان افراد مشکوک 6.9 درصد کمتر از میزان پیش از همه گیری است ، در حالی که میانگین کاهش سلامت روان در کانادایی ها حدود 11 درصد است.

مورنو شپل درباره یافته های خود در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد ، گفت: این نشان می دهد که اعتقاد به COVID-19 خطر جدی ندارد “باعث کاهش فشار روانی می شود”.

پائولا آلن ، معاون ارشد تحقیقات ، تجزیه و تحلیل و نوآوری در مورنو شپل ، گفت که یافتن درصد کمی از مردم که به خطر ابتلا به COVID-19 اعتقاد ندارند تعجب آور نیست.

آلن گفت: “اگر این عدد صفر باشد ، من داده ها را زیر سوال می برم.”

اما داده ها آنچه را که برخی درست می دانند نشان می دهد: همه موافق نیستند که COVID-19 خطری است.

دکتر کالین فورنس ، دانشیار دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه دالانا در دانشگاه تورنتو ، گفت: با توجه به این که احتمال دارد افرادی که به خطر ویروس اعتقاد ندارند یا بلاتکلیف نیستند ، 20 درصد بیشتر خواهد بود. احتمالاً افرادی که از شدت COVID-19 قانع نشده اند به نظرسنجی درباره تأثیر آن پاسخ نخواهند داد.

فورنس گفت که رمزگشایی از دلایل بی تفاوتی برخی از COVID-19 دشوار است. به گفته وی ، بخشی از آن می تواند انكار باشد ، اگرچه اندازه گیری برداشت افراد از واقعیت خود از طریق نظرسنجی های خود گزارشگری دشوار است.

فورنس گفت: “انكار پاسخ سازگار است.” “اگر می خواهید سطح کورتیزول شما پایین بیاید ، اگر می خواهید فشار خون شما پایین بیاید ، اگر می خواهید بخوابید ، چیزی شبیه انکار واقعیت نیست که به شما اجازه می دهد این کار را انجام دهید.”

از نظر آلن ، یافته ها به تصور برخی از افراد مبنی بر نگرانی از ویروس اشاره دارد. وی افزود: این می تواند بر نحوه زندگی آنها در زندگی روزمره حاکم باشد و نگرانی در مورد تأثیر رفتار آنها بر دیگران را ایجاد می کند.

آلن گفت: “اگر تصور شما این است كه در واقع هیچ نوع خطری برای سلامتی یا سلامتی دیگران وجود ندارد ، تصور شما این است كه این نیز سریعاً منفجر خواهد شد.” برای کاهش خطر عفونت تغییر نمی کند ، احتمالاً به ضرر آنها “و شاید به ضرر دیگران” باشد.

در زمان بررسی و اندکی بعد ، موارد COVID-19 در تورنتو و انتاریو به اوج بی سابقه ای رسید. روز چهارشنبه ، انتاریو با گزارش بیش از 1400 مورد روزانه ، رکورد دیگری را شکست. در تورنتو ، تعداد پرونده های روزانه از مرز 500 فراتر رفته است و باعث شده تا شهر شنبه با محدودیت های اضافی در جمع آوری ، وارد منطقه “قرمز” شود.

بر اساس نظرسنجی مورنو شپل ، برای اکثر کارگران کانادایی که COVID-19 را جدی می گیرند ، سلامت روان آنها از جهش اخیر موارد آسیب دیده است. اضطراب ، افسردگی ، بهره وری کار و سطح خوش بینی از زمان آخرین نظرسنجی مورنو شپل در زمینه بهداشت روان در ماه سپتامبر ، بدتر شده اند.

سلامت روان كانادایی كاهش 11.4 درصدی نسبت به میزان قبل از همه گیری داشته است ، زیرا نزدیك به میزان بهداشت روان در آوریل و مه است كه تأثیر همه گیری برای اولین بار احساس شد. آلن گفت که این تعداد در ماه اکتبر به دلیل استرس طولانی مدت ناشی از بیماری همه گیر ، نگران کننده تر است.

در حالی که 90 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اظهار داشتند که سلامت و ایمنی بیماری همه گیر را به خوبی کنترل می کنند ، 35 درصد از اعتماد به نفس همسایه خود برخوردار نبودند و این درصد از افراد به طور کلی نمره پایین تر از سلامت روان را گزارش کردند.

اما فورنس برخی از دیدگاه ها را ارائه می دهد: درصد کمی از افراد که به خطر ابتلا به COVID-19 اعتقاد ندارند ، احتمالاً عامل اصلی افزایش آلودگی نیستند. بلکه فکر می کند این رفتار اکثریت است که در مورد پیام رسانی مخلوط از مقامات بهداشت عمومی گیج می شوند.

بارها و رستوران ها در بسیاری از مناطق باز مانده و به مردم اجازه می دهد در فضاهای کوچک و محدود دور هم جمع شده و معاشرت کنند. فورنس گفت ، با این حال به مردم گفته شد كه به طور همزمان اجتماعات شخصی را محدود كنند ، كه احتمالاً در شرایط دیگر باعث رفتار پرخطر می شود.

فورنس گفت: “ما می گوییم” این کار را انجام دهید ، اشکالی ندارد ، فقط لطفاً به همین دلایلی که نمی توانیم توضیح دهیم همان کارها را در اتاق نشیمن انجام ندهید. ” “و این آخرین قطعه ، مردم قادر به شنیدن نیستند.”

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

فورنس گفت ، همچنین بعید است که نظر افراد غیر ایمان COVID-19 تغییر کند. سپس راه حل در کنار گذاشتن مشکل با اجرای ماسک اجباری اجباری و سایر اقدامات ساده و موثر نهفته است.

برای کسانی که نگران هستند ، فورنس و آلن هر دو مردم را تشویق می کنند تا روی آنچه در اختیار خودشان است تمرکز کنند: پیروی از اقدامات ایمنی ، مطلع ماندن ، آماده شدن برای غیرقابل پیش بینی بودن ویروس و در صورت لزوم برای کمک گرفتن. آلن همچنین به AbilitiCTB ، یک پلت فرم آنلاین با بودجه انتاریو ، که درمان مجازی رایگان را ارائه می دهد ، اشاره کرد.

فورنس گفت: “این روشی است که شما با ترس کنار می آیید.” “سعی کنید آن را به هوشیاری تبدیل کنید.”

نادین یوسف
نادین یوسف گزارشگر مستقر در تورنتو در زمینه بهداشت روان است. بودجه گزارش وی توسط دولت کانادا از طریق ابتکار عمل روزنامه نگاری محلی تأمین می شود. او را در توییتر دنبال کنید: nadineyousif_

به گفتگو بپیوندید

س:

آیا نسبت به همه گیری بی احساس هستید؟ در شش ماه گذشته احساسات شما نسبت به خطرات COVID-19 چگونه تغییر کرده است؟

گفتگوها نظر خوانندگان ما است و مشمول موارد زیر است آیین نامه رفتار ستاره این نظرات را تأیید نمی کند.