“این آخرین در جاده برای بسیاری از مردم است.” چگونه همه گیری افراد الکلی ناشناس را تغییر داد – احتمالاً برای همیشه

در یک هفته معمول ، مارک در چهار جلسه الکلی های ناشناس در تورنتو شرکت می کند. اما طی هفت ماه گذشته ، جلسات بسیار عادی نبوده است.

از زمان ورود COVID-19 ، افرادی که زمانی در مجاورت همدیگر می نشستند تا درمورد مبارزه با اعتیاد با یکدیگر شریک شوند ، اکنون این کار را روی صفحه انجام می دهند و صورت آنها در میادین جداگانه در یک جلسه بزرگنمایی به دام افتاده است. برخی از حاضران تصمیم می گیرند دوربین یا میکروفون خود روشن نباشند ، و برای نقاط عطف هوشیاری جشن های آرام تری نسبت به معمول ایجاد می کنند.

از آنجایی که بیش از 80 درصد جلسات AA در منطقه تورنتو به صورت آنلاین جابجا شده اند ، لحظه های معاشرت گاه به گاه قبل و بعد ، که به آنها “زمان معاشرت” نیز گفته می شود ، دیگر امکان پذیر نیست. عبور سبد اهدایی از گذشته است.

مارک که نام خانوادگی وی به دلیل سیاست رسانه ای AA برای محافظت از اعضا پنهان مانده است ، گفت: “ارزش بورس تحصیلی این است که بتوان گوشت را فشار داد ، بنابراین می توان گفت ، برای دست دادن و برقراری تماس شخصی بسیار مستقیم.” حریم خصوصی.

این بیماری همه گیر راه آزاد و غیرمستقیم گروه های پشتیبانی از اعتیاد – از مواد مخدر ناشناس تا بیش از حد افراد ناشناس و الکلی های ناشناس – را در پیش گرفته است ، جلسات را به صورت آنلاین جابجا می کند و واقعیت را برای هزاران نفر که به این گروه ها برای پاسخگویی و جامعه اعتماد می کنند ، تغییر می دهد.

برای شبکه GTA AA ، این بدان معنا بود که هنگام شروع محدودیت های فاصله فیزیکی در ماه مارس ، حدود 500 جلسه هفتگی مسدود شده است ، و این یک تغییر ناگهانی برای سازمانی است که به سنت های 85 سال پیش از تأسیس خود پایبند بوده است. قبل از همه گیری ، بیش از 10 هزار عضو AA از تورنتو تا اوكویل تا آژاكس به جلسات حضوری سر می زدند تا افراد همفكری را كه هدف مشتركشان رسیدن به متانت است ، پیدا كنند.

بنابراین انتقال ناگهانی به اینترنت با پرسشهای فوری درمورد چگونگی دسترسی اعضای آسیب پذیر به پشتیبانی که در جلسات معمولاً در زیرزمین های کلیساها و سالن های اجتماعات برگزار می کردند ، روبرو شد. و در حالی که از آن زمان بخشی از جلسات حضوری از سر گرفته شده است ، برخی از اعضا می گویند که بیماری همه گیر برای همیشه شیوه بورس تحصیلی را تغییر می دهد ، و مکان دائمی را برای ملاقات های واقعی مردم ایجاد می کند و اعضای آنها را در سراسر جهان متحد می کند.

یک تراشه هوشیاری ناشناس مشروبات الکلی در یک عکس جزوه نشان داده شده است.  اکثر جلسات مشروبات الکلی ناشناس در میان بیماری همه گیر آنلاین حرکت کرده اند.

این تغییرات در حالی رخ می دهد که افراد بیشتری برای مقابله با احساس گسترده انزوای اجتماعی به مواد مخدر و الکل روی می آورند. هیئت کنترل مشروبات الکلی انتاریو فروش بیش از حد معمول الکل را هنگامی که بیماری همه گیر در ماه مارس آغاز شد ، گزارش داد و داده های ماه اکتبر از مرکز اعتیاد و بهداشت روان نشان می دهد که تقریباً 25 درصد از کانادایی های مورد بررسی درگیر نوشیدن دوره ای شدید هستند. طبق آمار کانادا ، در سال 2018 ، 19 درصد از کانادایی ها مشروبات الکلی را گزارش کرده اند.

این امر محققان بهداشت عمومی انتاریو را نگران کرده است ، آنها در مجله بهداشت عمومی کانادا نوشتند که شواهدی وجود دارد که رویدادهای آسیب زای جمعی مانند همه گیری را با افزایش مصرف الکل مرتبط می داند ، و هشدار می دهد که در سایه COVID-19 یک اعتیاد در معرض بحران بهداشت عمومی است.

نرخ بالاتر نیز به مصرف مواد مخدر گسترش می یابد. در ماه ژوئیه ، 27 مورد مرگ ناشی از مواد افیونی در تورنتو گزارش شده است که بیش از مرگ COVID-19 در همان ماه در شهر است. میزان مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد افیونی – که در ماه اکتبر به رکورد جدید 28 رسید – باعث شد بهداشت عمومی تورنتو زنگ خطر را برای استفاده از تنهایی به صدا درآورد و دلیل آن وجود داروی سمی برای ایجاد تلفات بیشتر باشد.

مارک ، که 34 سال عضو AA بوده و 30 سال هوشیار بوده است ، گفت برخی از اعضای دیگر وی اخیراً عود کرده اند ، از جمله فردی که 7 سال گذشته با هوشیاری دست و پنجه نرم می کرد و در مارس به دلیل COVID-19 شغل خود را از دست داد. وی در تلاش همه گیر برای رسیدن به متانت ، عملاً در طی همه گیری به گروه AA مارک پیوست.

مارک گفت: “من با او پیام می دادم و با او مکالمه تلفنی زیادی داشتم” و افزود که این دو شخصاً نمی توانند دور هم جمع شوند.

مارک گفت: “او سپس چیزی را که نباید گرفت گرفت و اکنون او مرده است.” شریک این مرد هنوز در جلسات مجازی AA شرکت می کند و در جامعه ای حمایت می کند که همسرش را در روزهای آخر او می شناسد و قبول می کند.

مارك در طول چند دهه عضويت فعال AA خود ، اظهار داشت كه آموخته است كه در مورد علت عود برخي افراد فرضي نكند و بسياري از آنها با وجود چالش هايي كه COVID-19 به وجود آورده ، توانسته اند متانت خود را حفظ كنند. اما او گفت هیچ سوالی وجود ندارد “احساس دشوارتر” برای افراد جدید احساس ارتباط با بورس تحصیلی و دریافت همان حمایت و تشویق آنلاین که در جلسات حضوری سنتی دریافت می کردند.

به همین دلیل ، مارك گفت ، فشار فوری در AA در تورنتو برای ملاقات حضوری حتی در حالی كه شهر در مارس گذشته به محاصره افتاد ، انجام شد. طبق دستورالعمل های شهر ، برنامه های پشتیبانی از اعتیاد مانند AA یک سرویس ضروری تلقی می شود ، اما اعضا می گویند بسیاری از صاحبخانه ها از ترس گسترش COVID-19 در جامعه ، جلسات را تعطیل کردند.

گروه کوچکی از اعضا موفق شدند جلسات حضوری را در ماه آوریل در یک ارتش نجات از سر بگیرند ، اما برای چند ماه ، این جلسات تنها جلسات پشتیبانی روزانه AA در شهر بود و فقط به 20 شرکت کننده محدود شد.

این بدان معناست که جلسات باید به صورت اولین و با اولین سرویس انجام شوند – آنتی تز علیه عملکرد معمول AA.

جولیا ، عضو 34 ساله AA در تورنتو گفت: “اگر مست باشید ، اگر بلند باشید ، اگر بی خانمان باشید ، می توانید بیایید.” “این آخرین در جاده برای بسیاری از مردم است ، و ایده بستن درب یک جلسه بسیار ویرانگر است.”

مارک گفت در نتیجه برخی از اعضا جلسات خود را در پارکینگ ها آغاز کردند و هنوز به اقدامات فاصله فیزیکی پایبند بودند. در صورت اجازه هوا ، دیگران در پارک ها یا حیاط خانه های مردم دیدار می کردند.

هنگامی که پرونده های COVID-19 شروع به کاهش کرد ، جلسات رسمی تر جلسات باز شد و از هم اکنون ، 71 جلسه حضوری هفتگی در شهرستان وجود دارد. با این حال ، اعضای AA با نگرانی موج دوم را مشاهده می کنند: در این ماه ، پرونده های روزانه COVID-19 تورنتو برای اولین بار 500 عدد را شکسته و اعضای آن نگران هستند که سرانجام جلسات حضوری متوقف شود.

مارک به طور منظم در چندین جلسه الکلی های ناشناس شرکت می کند و بخشی از همکاری AA در تورنتو است.  بسیاری هنوز در حال شرکت در جلسات آنلاین هستند.

Taryn Grieder ، یک همکار تحقیقاتی در مرکز دونلی دانشگاه تورنتو با تمرکز بر اعتیاد و بهداشت روان می گوید: با افزایش مصرف مواد ، دسترسی به خدمات فوری حضوری از اهمیت بالاتری برخوردار است.

گریدر گفت که جابجایی جلسات AA به صورت آنلاین فواید خود را دارد ، اما نشان داده شده است “مشارکت فعال در این برنامه نقش بسزایی در حفظ نقاهت دارد” – عملی که دستیابی به آن از طریق یک بستر آنلاین دشوارتر است. یک بررسی 2009 در مورد تحقیق درباره اثربخشی AA از دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی نشان داد که حدود 70 درصد از کسانی که به طور هفتگی در جلسات شرکت می کنند ، می توانند در طی دو سال به پرهیز از مصرف خود ادامه دهند.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

گریدر در مورد جلسات آنلاین گفت: “مردم قرار نیست به همان روشی كه شخصاً شركت می كنند شركت كنند.” “حتی برای شخصی که احساس می کند واقعاً در یک برنامه درگیر است ، اگر به یک صفحه خیره شود احساس نمی کند که درگیر آن باشد.”

گریدر گفت که او نگران افرادی است که چندان برون گرا نیستند ، به عنوان مثال ، کسانی که نمی توانند در یک جلسه آنلاین کسی را کنار بگذارند و به طور خصوصی تجربه خود را به اشتراک بگذارند. وی همچنین نگران افرادی از پس زمینه اقتصادی – اجتماعی پایین است که ممکن است از پهنای باند اینترنت برای شرکت در یک نشست آنلاین برخوردار نباشند.

گریدر گفت: “برای افرادی که پول زیادی ندارند ، پیاده رفتن به یک جلسه آسان بود.”

از نظر جولیا ، جلسات زوم فاقد احساس خاصی از ارتباط است که به او کمک کرده است تقریباً یک دهه هوشیار بماند.

جولیا گفت: “در یک اتاق بودن با افراد دیگر فقط یک جادو وجود دارد.” “اگر روز بد یا هفته بدی داشته باشم ، به جلسه می رسم و آنجا چیزی وجود دارد که احساس می کند می توانم دوباره نفس بکشم.”

جولیا و مارک هر دو سازمان دهنده فعال با مشروبات الكلی ناشناس در تورنتو هستند ، اما این شركت بدون سلسله مراتب عمل می كند ، به این معنی كه هر كسی می تواند جلسه AA تشکیل دهد. ستون اصلی سازمان ناشناس بودن است و هیچ کس به عنوان سخنگوی AA به عنوان یک کل عمل نمی کند. یک گروه GTA برای ارائه خدمات متمرکز مانند فروش ادبیات و یک خط کمک وجود دارد.

جلسات پیرو مجموعه ای از سنت ها ، از جمله دعا ، خواندن از AA Big Book – که دروس نحوه دستیابی به هوشیاری را ارائه می دهد – و عبور از یک سبد کمک مالی ، به عنوان گروه های مالی خود حمایت می کنند. هر گروه رئیس و خزانه دار را انتخاب می کند ، این موقعیت ها به طور دوره ای چرخانده می شوند.

برخی از این سنت ها هنوز در جلسات آنلاین انجام می شود ، اما برخی دیگر مانند سبد اهدای مالی امکان پذیر نیست. مردم هنوز هم می توانند کمک های مالی خود را انجام دهند و از طریق اینترنت ادبیات خریداری کنند ، اما مارک گفت که فروش کتاب در طی همه گیر شدن کمی ضربه خورده است.

همچنین یک موقعیت میزبان فنی جدید برای کمک به صندلی در تنظیم جلسات آنلاین و جلوگیری از نقض امنیت ایجاد شده است ، که باعث بروز مشکلات در اوایل بیماری همه گیر شده است.

برخی از اعضا ، به ویژه افراد مسن یا دارای نقص ایمنی و در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس ، همچنان جلسات مجازی را انتخاب می کنند. به همین دلایل ، مارک گفت که این بورس تحصیلی در مورد اینکه شخصاً جلسات بیشتری برگزار شود ، اختلاف نظر دارد: از یک طرف ، COVID-19 یک بحران بهداشت عمومی است ، اما از طرف دیگر ، اعتیاد به الکل نیز یک بحران در حال افزایش است.

جولیا می ترسد که جلسات مجازی دیگر یک انتخاب نباشد ، بلکه در پی احیای مجدد COVID-19 در تورنتو و انتاریو اجباری است.

مارک به طور منظم در چندین جلسه الکلی های ناشناس شرکت می کند و بخشی از همکاری AA در تورنتو است.

به گفته وی ، گروه خودش مجبور شد اخیراً به مدت 30 روز به درخواست كلیسایی كه معمولاً ملاقات می كرد ، به جلسات آنلاین مراجعه كند. تنها گزینه وی برای برگزاری جلسات حضوری یافتن صاحبخانه جدید است که با هزینه های زیادی برای اجاره همراه است.

مارک گفت ، اما یک جنبه روشن وجود دارد. او معتقد است که جلسات آنلاین لایه جدیدی از اتصال را ایجاد می کند که قبلاً وجود نداشته است و بنابراین احتمالاً در اینجا باقی خواهد ماند.

این امر او را قادر ساخته است تا در جلسات مجازی مستقر در آفریقای جنوبی ، ایرلند و نیوزیلند شرکت کند. مارک گفت ، اعتیاد یک بیماری تنها است و شرکت در جلسات در جای دیگر به او یادآوری کرده است که تنها نیست.

وی گفت ، این جلسات به وی اطمینان خاطر داده است “از طریق AA ،” در بسیاری از كشورها ، از طریق فرهنگهای مختلف ، نیازهای دقیقاً مشابهی دارند و دقیقاً همان راه حل را پیدا می كنند. “

وی افزود: “این همیشه احساس شگفت انگیزی است که می شنوید کسی به عنوان مثال در هند صحبت می کند ، و صحبت می کند در مورد تجربه همان نوع … اعتیاد به الکل و شنیدن در مورد بهبودی او امروز.” “این احساس ارتباط با مردم آن طرف جهان چیزی منحصر به فرد است.”

و علیرغم اختلالات و تغییرات پایدار که همه گیر ایجاد کرده است ، مارک اظهار داشت که اولویت AA بدون تغییر باقی مانده است: کمک به افرادی که به آن نیاز دارند ، از هر طریق ممکن – اعم از آنلاین ، حضوری یا حتی از طریق تماس تلفنی.

وی گفت: “همه ما تشخیص می دهیم كه با شرایط مهلكی روبرو هستیم و می خواهیم افراد بتوانند در قایق نجات سوار شوند.” “ما می خواهیم بتوانیم به آن دست برسیم.”

نادین یوسف
نادین یوسف گزارشگر مستقر در تورنتو در زمینه بهداشت روان است. بودجه گزارش وی توسط دولت کانادا از طریق ابتکار روزنامه نگاری محلی تأمین می شود. او را در توییتر دنبال کنید: nadineyousif

به گفتگو بپیوندید

س:

فکر می کنید آینده الکلی های ناشناس در میان بیماری همه گیر چگونه به نظر می رسد؟ برنامه چگونه سازگار خواهد شد؟

گفتگوها نظر خوانندگان ما است و مشمول موارد زیر است آیین نامه رفتار ستاره این نظرات را تأیید نمی کند.