اسکات اطلس ، مشاور علمی ترامپ ، کار خود را در کاخ سفید ترک کرد

واشنگتن – دکتر اسکات اطلس ، مشاور علمی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا که نسبت به اقدامات کنترل ویروس کرونا تردید داشت ، پست خود را در کاخ سفید ترک می کند.

یک مقام کاخ سفید تأیید کرد که متخصص نورورادیولوژیست دانشگاه استنفورد ، که هیچ تجربه رسمی در زمینه بهداشت عمومی یا بیماری های عفونی نداشت ، در پایان انتصاب دولت موقت خود استعفا داد. اطلس در توییتی عصر دوشنبه خبر را تأیید کرد.

تابستان تابستان به کاخ سفید پیوست و در آنجا با دانشمندان برجسته دولت ، از جمله دکتر آنتونی فاوسی و دکتر دبورا بیرکس درگیر شد ، زیرا در برابر تلاش های شدیدتر برای مهار همه گیر COVID-19 که منجر به کشته شدن بیش از 267000 آمریکایی شد ، مقاومت کرد.

اطلس با کارشناسان دولت و اجماع قریب به اتفاق جامعه علمی برای انتقاد از تلاش برای تشویق پوشش صورت برای کند کردن شیوع ویروس ، قطع رابطه کرده است. او چند هفته پیش در توییتر با تشویق مردم به “قیام” در برابر سیاست های ایالت ، به آخرین محدودیت های ویروس میشیگان پاسخ داد.

نظرات وی همچنین استنفورد را بر آن داشت تا با صدور بیانیه ای از عضو هیئت علمی فاصله بگیرد و بگوید اطلس “نظراتی را بیان کرده است که با روش دانشگاه در پاسخ به همه گیری مغایرت دارد.”

این دانشگاه 16 نوامبر گفت: “ما از استفاده از ماسک ، فاصله اجتماعی و انجام نظارت و آزمایش تشخیصی پشتیبانی می کنیم.” ما همچنین به اهمیت پیروی دقیق از راهنمایی های مقامات بهداشت محلی و ایالتی اعتقاد داریم. “