اسانس گیری ، روش های مختلف اسانس گیری، تاریخچه ی تولید اسانس ها

عطر و بوی قدرتمند اسانس ها ناشی از ترکیب مواد مختلفی است که به آن عطرمایه گفته می شود. تولید اسانس به روش صنعتی، اصول و قواعد خاص خود را دارد که در قسمت بعدی به فروش اسانس طبیعی گل محمدی آن می پردازیم. بیشتر عطاران و یا صنایع فعال در زمینه ی تولید مواد شوینده بهداشتی و لوازم آرایشی و همچنین کارخانجات تولید دارو در هنگام تهیه ی اسانس ها به خواص دارویی آنها توجه زیادی دارند تا از خاصیت های درمانی و مفید آنها برای پوست استفاده نمایند.

روغن ها یا اسانس های اصلی در شوینده نه تنها خاصیت پاک کنندگی قدرتمندی دارند بلکه می توانند رایحه بسیار دلپذیر به محصول ببخشند و در نهایت، ظاهری درخشان و زیبا در شوینده به وجود آورند. شرکت سورن شیمی تامین کننده اسانس محلول در آب و روغن در مشهد می باشد که سمیت ندارد.

این شرکت که در سال 1394 تأسیس شده است، در زمینه ی فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی، فروش اسانس خوراکی و صنعتی و همچنین تولید پودر فلزات و شیشه آلات آزمایشگاهی فعالیت می کند. این روغن علاوه بر اینکه خاصیت درمانی دارد در محصولات و مواد شوینده نظیر صابون تمیز کننده، صابون حمام، انواع پاک کننده های سطوح به صورت اسپری به کار می رود. به عبارت سادهتر می خواهیم بگوییم که شوینده ها و تمیز کننده های خانگی و صنعتی بدون اسانس مواد شوینده، یک محلول معمولی هستند و ممکن است پس از استفاده، بوی نامطبوع به مشام شما برسد.

ردپای اسانس مواد شوینده را در شوینده های لکه بر لباس یا حتی نرم کننده های پارچه هم می توانید جستجو کنید. برای این که اسانس های اصل در اختیار داشته باشید، می توانید از محصولات شرکت نیکوشیمی استفاده کنید. همچنین برخی از این اسانس ها به علت داشتن بوی خوش در صنایع عطرسازی مورد استفاده قرار گرفته و برخی دیگر نیز به علت خواص آنها و همچنین عطر و طعم شان در بازار لوازم قنادی به فروش می رسند. علاوه بر این، کمپانی های عطرسازی از دیگر خریداران آنها هستند که بوی خوش اسانس ها مورد توجه آنها است.