اری یوشیدا بازیکن بند انگشتی ژاپنی در “زمین رویاهای” خودش بازی می کند.

اویاما، ژاپن (AP) – اری یوشیدا در گودال یک زمین بیسبال کاملاً خاکی در روستاهای ژاپن نشسته بود که اطراف آن را شالیزارهای برنج، جاده های باریک و خانه های سنتی ژاپنی احاطه کرده بود.

این صحنه فوراً به یاد فیلم 1989 “Field of Dreams” – به سبک آسیایی – افتاد و یوشیدا قطعا فیلم خودش را دارد.

این زن 31 ساله ژاپنی یک پارچ توپ بند انگشتی با یک بازو پهلوی است که امیدوار است بتواند او را به لیگ های بزرگ ایالات متحده یا ژاپن برساند.

یوشیدا که به ژاپنی صحبت می‌کرد و چنگال توپ زانویش را نشان می‌داد به آسوشیتدپرس گفت: «می‌دانم که این یک چالش واقعاً دشوار است، اما در قلبم رویایی دارم که واقعاً می‌خواهم روی تپه‌ای در مسابقات اصلی با یک توپ زانو بایستم».

بنابراین تصمیم گرفتم خودم را به چالش بکشم.

حتی یوشیدا هم تصدیق می کند که این یک خیال پردازی دور از ذهن است. اما همچنین بسیار واقعی است و یادآور فیلم دیگری است، «یک لیگ از آن‌ها» در سال 1992 که لیگ بیسبال زنان را در ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم جشن می‌گیرد.

او این هفته به سفر می رود تا به مدت دو ماه در لیگ امپراتوری، یک لیگ مستقل بیسبال در شمال نیویورک بازی کند. او به تعقیب اهداف بزرگ عادت کرده است.

یوشیدا در ژاپن، ایالات متحده و کانادا – علیه مردان و زنان – بازی کرده است و در چند سال گذشته مربی-بازیکن با یک تیم زنانه به نام Agekke – نام اسپانسر – در استان توچیگی در شمال مرکزی ژاپن بوده است.

یوشیدا گفت: «من احساس می‌کنم شخصیت من واقعاً شبیه یک توپ زانو است. زمین معروف جیوه ای راه نجات او برای ادامه بازی بیسبال بوده است، یک تساوی عالی برای یک زن کوچک – او فقط 1.55 متر (5 فوت-1) است – اما کنترل آن بسیار دشوار است.

یوشیدا در دوران دبیرستان، اولین بازیکن زن حرفه‌ای بیسبال در ژاپن بود که در تیتر روزنامه‌ها به او لقب «پرنسس بند انگشتی» داده شد. او هرگز سافت بال بازی نکرده است، اگرچه برخی از بازیکنان زن بیسبال اینگونه شروع کرده اند.

او پس از این به شهرت خود افزود، و دوباره به عنوان یک جوان 18 ساله در تیمی مستقل در چیکو، کالیفرنیا، که توسط گری تمپلتون، بازیکن کوتاه مدت لیگ برتر سابق اداره می شد، با مردان بازی کرد.

یوشیدا گفت: «او مثل پدر من بود.

در اوایل سالهای نوجوانی متوجه شد که پسرها قد بلندتر و قوی تر می شوند. چگونه رقابت کنیم؟ سپس تیم ویکفیلد بازیکن سابق بوستون رد ساکس را دید که با پرتاب یک توپ بند انگشتی به او کمک کرد تا 200 برد در دوران حرفه ای خود به دست آورد.

او توضیح داد: «من به اندازه کافی قد یا آنقدر قوی نبودم که بتوانم یک توپ مستقیم با سرعت 160 کیلومتر در ساعت (100 مایل در ساعت) پرتاب کنم، اما به نظر می رسید که شاید بتوانم یک توپ بند انگشتی با سرعت 105 کیلومتر در ساعت (65 مایل در ساعت) پرتاب کنم. و بعد از تماشای بازی ویکفیلد برای اولین بار، من می خواستم با زدن توپ های بند انگشتی مانند او باشم.

او هنوز شماره 49 او را می پوشد و با او در مورد زمین غیر قابل پیش بینی صحبت کرده است.

هدف توپ بند انگشتی – که در واقع از نوک انگشت و ناخن پرتاب می شود – این است که تا حد امکان کمتر روی توپ بچرخد و به جریان های باد اجازه دهد آن را حرکت دهند. بهترین بازیکن تاریخ فیل نیکرو بود که 318 پیروزی کسب کرد – بیشترین پیروزی تا به حال توسط یک بازیکن بند انگشتی – و یک مقام در تالار مشاهیر ملی بیسبال در کوپرستون، نیویورک.

یوشیدا مانند توپ بند انگشتی ناسازگار بوده است. و او باید با این واقعیت روبرو شود که پارچ‌های بند انگشتی تقریباً منقرض شده‌اند، بیش از حد مستعد زمین‌های وحشی و توپ‌های پاس‌شده هستند و در دوره‌ای که توسط تحلیل‌ها هدایت می‌شود، خطرناک دیده می‌شوند.

او در سال 2010 در کالیفرنیا 0-4 بازی کرد، اما تمپلتون متوجه شد که هر جوان 18 ساله ای در برابر رقابت های قدیمی تر دچار مشکل می شد. کتاب رکورد او را 5-10 در سه فصل در لیگ های مختلف مستقل در آمریکای شمالی نشان می دهد.

یوشیدا در سال 2013 به ژاپن بازگشت و به طور دوره‌ای به دلیل آسیب‌دیدگی در آرنج و استخوان ترقوه‌اش کند می‌شود. تنها اکنون او احساس می کند که از نظر فیزیکی آماده است تا ادیسه را ادامه دهد.

در یکی از کنایه های بزرگ بیسبال – مسلماً برخلاف منطق – لباسی که یوشیدا و چوبش پوشیده بود به تالار مشاهیر ملی بیسبال داده شد. اما این به خاطر قدرت ضربه زدن او در بازی برای چیکو یاغی ها بود، و نه برای بازی کردنش.

در اولین بازی خود در bat – پارچ ها مجبور بودند در لیگ بکوبند – و با بارگیری پایه ها، یوشیدا برای اولین ضربه خود و اولین RBI خود به میدان سمت راست رفت.

او گفت: “این به عنوان یک ضربه زن بود نه یک پارچ، اما همه آنها اولین بودند، بنابراین من لباس و چوبم را اهدا کردم.”

او افزود: “اما فقط به خاطر توپ بند انگشتی است که تا به حال توانسته ام بیسبال بازی کنم.”

شاید توپ و دستکش بعدی او در کوپرستاون باشد.

___

کوجی اوئدا، خبرنگار ویدئویی آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشت.

___

استفان وید، نویسنده ژاپنی اسپورت AP را در توییتر دنبال کنید http://twitter.com/StephenWadeAP

___

ورزش AP: https://apnews.com/hub/apf-sports و https://twitter.com/AP_Sports

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.