اتحادیه اروپا و اوکراین در روز اروپا با هم هستند، اما کیف در خارج باقی می ماند

بروکسل (AP) – برای اولین بار، اوکراین و اتحادیه اروپا روز اروپا، جشن “صلح و وحدت” را با هم جشن می گیرند. با این حال، اجازه ندهید کسی بیش از حد گول بخورد.

رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، رئیس شعبه اجرایی اتحادیه اروپا، روز سه‌شنبه پس از اینکه ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که کشورش از این پس «روز اروپا را با هم جشن می‌گیرند»، روز سه‌شنبه برای بیان سخنان گرم سرنوشت مشترک به کیف سفر کرد. با تمام اروپای آزاد.”

با گذشت بیش از یک سال از جنگ با حمله به روسیه، اوکراین می‌خواهد بدجوری به این بلوک بپیوندد تا بخشی اساسی برای لنگر انداختن آینده خود در جهان غرب باشد. “روز اروپا”، زمانی که 27 عضو فعلی پیوند خود را به عنوان یکی جشن می گیرند، همچنین نشان می دهد که هنوز آن لحظه چقدر فاصله دارد.

ماه آینده، یک سال از زمانی که کشورهای اتحادیه اروپا به اوکراین وضعیت نامزدی اعطا کردند، ملت را با تمجید و تمجید از این کشور، تقویت آن با کمک و حمایت نظامی و تحریم روسیه، دشمن کیف، روسیه، می‌گذرد. برخی از رهبران اغلب لباس‌های آبی و زرد پرچم ملی اوکراین را می‌پوشند و «Slava Ukraini» که به معنای جلال اوکراین است، به تمام سخنرانی‌های اتحادیه اروپا پایان می‌دهد.

با این حال، ناامیدی در طرف اوکراینی مشهود است، زیرا آغاز مذاکرات عضویت هنوز دور از چشم است. زلنسکی خسته و خشن، با لباس زیتونی ارتشی، هفته گذشته با درخواستی صمیمانه برای “ارزیابی مثبت” برای شروع مذاکرات از هلند بازدید کرد.

ما تمام تلاش خود را در طول جنگ انجام می دهیم. ما تمام اصلاحاتی را که باید انجام دهیم، انجام می دهیم.

با این حال، زمان یک مفهوم بسیار انعطاف‌پذیر در اتحادیه اروپا است و صبر یک مفهوم ضروری است.

مارک روته، نخست وزیر هلند، در حالی که زلنسکی در کنار او ایستاده بود، گفت: «من کاملاً تحت تأثیر تیم رئیس جمهور هستم. جنگ علیه روسیه و در عین حال برداشتن گام‌های ملموس در زمینه هموار کردن راه برای کل این فرآیند به سوی پیوستن به اتحادیه اروپا.»

سپس او به مکانیسم زمان بندی اتحادیه اروپا که ارزیابی بعدی را در حدود یک نیم سال، در اکتبر پیش بینی می کند، بازگشت. همه اینها برای رهبری است که در هفته ها و ماه ها حساب می کند که ملتش در مسیر پیروزی – یا نابودی قرار خواهند گرفت.

با این حال، بهترین توصیه این است که اوکراین در این دوره باقی بماند.

یک وعده داده شده است و در اصل اکنون در دست اوکراین است. هندریک ووس، پروفسور دانشگاه گنت، کارشناس تصمیم گیری اتحادیه اروپا، گفت: اتحادیه اروپا نمی تواند کارها را برای همیشه به تعویق بیندازد.

اما اتفاقات غیرمنتظره ای ممکن است رخ دهد، همانطور که در اوایل بهار امسال نشان داد که سیلوهای غلات در چندین کشور شرقی اتحادیه اروپا سرریز شدند. اتحادیه اروپا برای کمک به اوکراین برای صادرات غلات، آفتابگردان و سایر محصولات کشاورزی خود پس از بسته شدن مسیر دریای سیاه توسط روسیه، محدودیت های تجاری را لغو کرد تا امکان عبور آزادانه از این بلوک و امیدواری به بازارهای نیازمند جهان را فراهم کند.

با این حال، در کشورهای همسایه مانند لهستان، مجارستان، اسلواکی و رومانی، سهام ایجاد شد، قیمت ها به شدت کاهش یافت و آن گروه بسیار پر سر و صدا و تاثیرگذار از رای دهندگان – 10 میلیون کشاورز اتحادیه اروپا – شروع به غر زدن کردند، که نشان می دهد وعده های عضویت چیزی بیش از نمایش های احساسی است. از حمایت

کریستین لامبرت، رئیس اتحادیه کشاورزان اتحادیه اروپا COPA، گفت: «البته ما با اوکراین همبستگی داریم، اما جنبه‌های اقتصادی قابل توجهی نیز در این مورد وجود دارد،» و افزود که «این به نوعی ایجاد حفره در بودجه ما است. مشکلاتی را در پی خواهد داشت و کشاورزان به تنهایی نمی توانند این مشکلات را تحمل کنند.»

جدای از اطمینان از اینکه فرانسه و آلمان دیگر هرگز وارد جنگ نخواهند شد، اصول بنیادین اتحادیه اروپا نیز شامل اجتناب از گرسنگی در این بلوک در پی جنگ جهانی دوم بود. این به کشاورزی اجازه داد تا نقش بسیار مهمی در سیاست های اتحادیه اروپا داشته باشد و حتی در حال حاضر نیز تقریباً یک سوم بودجه تعیین شده اتحادیه اروپا را به خود اختصاص می دهد.

جنگ و تغییرات اقلیمی کشاورزان اتحادیه اروپا را به طور فزاینده ای در تنگنا قرار داده است و پذیرش – و – کشوری مانند اوکراین که از نظر تاریخی به عنوان سبد نان اروپا تلقی می شود، به ویژه چالش برانگیز خواهد بود.

قبل از جنگ، اوکراین هنوز سهم عمده ای در بازار جهانی گندم، جو، ذرت و روغن آفتابگردان داشت. کشاورزی بیش از 40 درصد از صادرات را به خود اختصاص داده است.

باز شدن در برابر چنین رقابتی باعث ترس در دل بسیاری از کشاورزان می شود، به خصوص اگر در عرض چند سال رخ دهد. لمبرت اشاره کرد که چگونه کشاورزان اتحادیه اروپا باید قوانین سخت زیست محیطی و اجتماعی را رعایت کنند، که اوکراینی ها تاکنون مجبور به رعایت آن نیستند.

پس از پیوستن اوکراین، اصولاً کل بازار 27 کشور فعلی را در اختیار خواهد داشت، اما همچنین باید قوانین اتحادیه اروپا را رعایت کند. ووس گفت که اندازه قفس باتری مرغ برای برآورده کردن استانداردهای رفاه حیوانات کاهش می یابد.

ووس گفت: “کشاورزان خواهند گفت که نمی خواهند رقابت ناعادلانه از سوی مزارع مرغ بزرگ اوکراین که مجبور نیستند طبق قوانین بازی کنند، ندارند.”

و اوکراین تنها در صورتی قادر به پیوستن خواهد بود که از اعضای فعلی کمک های مالی عمده برای بازسازی کشور خود و ارتقاء استانداردهای اتحادیه اروپا دریافت کند. بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا که اکنون از خزانه اتحادیه اروپا پول دریافت می کنند، به مشارکت کنندگان خالص تبدیل خواهد شد. جای تعجب نیست که بسیاری در اتحادیه اروپا هرگونه تاریخ عضویت را به آینده نامشخصی در آن سو می برند.

“خیلی سال. ما به آن زمان نیاز داریم تا ببینیم که تعهدات انجام شده است.

با این حال، چنین ملاحظاتی از سوی گروه کوچکی از ذینفعان مانع از پیشروی تاریخ نخواهد شد. در گستره های متوالی اتحادیه اروپا، زیان های مالی کوتاه مدت در پایان هرگز مانعی نداشت.

هنگامی که شبه جزیره ایبری در طول دهه 1970 خود را از دیکتاتوری رها کرد، اسپانیا و پرتغال فقیر و نیازمند یک دهه بعد با وجود این هزینه در اتحادیه اروپا پذیرفته شدند.

هنگامی که دیوار برلین فروریخت و اتحاد جماهیر شوروی در اوایل دهه 1990 فروپاشید، اتحادیه اروپا در سال 2004 هشت کشور شرقی را پذیرفت که این نیز هزینه زیادی برای اعضای موجود داشت.

هر بار، گفتگوها در مورد مسائل مهم تا شب‌های بی‌شماری ادامه داشت، اما در نهایت مصالحه‌هایی یافت شد – پول بیشتری به اعضای غرغرو داده شد، گاهی اوقات زمان‌های انتقال طولانی تحمیل می‌شد.

جنگ روسیه در اوکراین می تواند نقطه عطفی در تاریخ اتحادیه اروپا باشد.

“در یک نقطه خاص، هیچ راه بازگشتی وجود ندارد. تصمیم اساسی گرفته شده است. می توان تا پایان صحبت های افزایشی در مورد پول وجود داشت. اما آنها آن را متوقف نخواهند کرد.

به گفتگو بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.