ابتکار BlackNorth خواستار دستور “بیش از حد سفید” کانادا برای “منعکس کردن موزاییک فرهنگی عمیق کشور ما” است

ابتکار BlackNorth در مورد شکاف نژادی در مالکیت خانه در میان سیاه پوستان ، کمبود افراد سیاه پوست در اتاق های هیئت مدیره صحبت کرده است – و اکنون توجه خود را به یکی از بالاترین افتخارات غیرنظامی این کشور معطوف کرده است: سفارش کانادا.

در نامه ای به جولی پایت ، فرماندار کل کانادا ، که دفتر وی جوایز را اهدا می کند ، اشاره دارد که از بین 114 دریافت کننده در سال 2020 ، فقط یک نفر سیاه پوست کانادایی لحاظ شده است.

“اگر منظور از کانادا واقعاً انعکاس کشور ما است ، پس چرا ما از مشارکت بی شماری از رهبران سیاه پوست کانادایی که دارای برجستگی ، خدمات ملی و بین المللی و موفقیت هستند ، بزرگداشت ، وقار و بزرگداشت نمی کنیم؟” نامه را امضا by کرده توسط بنیانگذار ابتکار و رئیس وس هال.

“مشکل این است که اکثریت قریب به اتفاق آن 7000 نفری که این سفارش را دریافت کرده اند سفیدپوست هستند و نمایانگر موزاییک فرهنگی عمیق کشور ما ، به ویژه سیاه پوستان نیستند.”

هال همچنین رئیس اجرایی و بنیانگذار Kingsdale Advisors است که به بسیاری از شرکت های بزرگ تجارت عمومی کانادا مشاوره می دهد. هال می گوید تجربه کار به عنوان یک سیاه پوست در کانادا منجر به این شد که بسیاری از رهبران تجارت با او تماس بگیرند و نتیجه آن ابتکار BlackNorth است.

وی در مصاحبه ای با Star گفت: “من کنجکاو هستم که واکنش این نامه را ببینم.” “وظیفه ما این است که روشنگرانه نژادپرستی سیستماتیک در جامعه خود را روشن کنیم و امیدواریم که آنها روند خود را تغییر دهند.”

در این نامه تعدادی از توصیه ها از جمله سرمایه گذاری پنج رهبر سیاه پوست کانادا ارائه شده است: تاجر مایکل لی چین. دونووان بیلی ، ورزشکار و دارنده مدال طلای المپیک ؛ وکالت رابرت ساترلند (متولد جامائیکا در سال 1830 ، درگذشت در تورنتو در سال 1878) تاجر و فعال ویولا ایرنه دزموند ، که در سال 1965 درگذشت. و مددکار اجتماعی و اولین MLA سیاه کانادا ، رزماری براون ، که در سال 2003 درگذشت. سه نفر اخیر فوت کرده اند و نشان کانادا به افراد پس از مرگ اعطا نمی شود – آنها به افراد زنده داده می شوند.

هال می گوید این عمدی بوده است. وی خاطرنشان کرد که تنها گیرنده سیاه 2020 ، B. Denham Jolly – که به دلیل کمک به ارتقا equality برابری و فرصت ها در منطقه تورنتو بزرگ جایزه دریافت کرد – در حال حاضر 85 سال است.

هال گفت: “من می توانم فردا بمیرم ، و هیچ کس از موفقیت من در جامعه نمی داند.”

وی در نامه به پایت اشاره كرد كه از سال 2013 ، فقط 4.8 درصد از قرار ملاقات های كانادا از اقلیت های قابل مشاهده تشکیل شده است ، “بسیار كمتر از 30 درصد جمعیتی كه به عنوان اقلیت قابل مشاهده شناخته شده اند.”

“71.4 درصد انتصاب کنندگان در سال 2019 مرد بودند. تعداد کم زنان در میان انتصاب شده های سال 2019 – فقط 28.6 درصد از کل – و تعداد کم اقلیت های قابل مشاهده – فقط 5.4 درصد – نشان می دهد که دستور کانادا از نمایندگی از جمعیت متنوع کانادا کوتاهی می کند. ”

در این نامه اتهام سفارش کانادا به فراموشی تعداد بی شماری از کانادایی های سیاه ، پایت را به انجام “کار درست” ترغیب می کند.

“این عدم شناخت مزمن کانادایی های سیاه باید پایان یابد. اکنون زمان آن است که راهی برای برابری ، برابری و عدالت برای کانادایی های سیاه تعیین کنیم. “

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

ریتم ساچدوا گزارشگر اخبار فوری است که در اتاق رادیوی ستاره در تورنتو کار می کند. از طریق ایمیل به او دسترسی پیدا کنید: [email protected]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>