آیا قتل اینسل تروریسم بود؟ دادگاه به استدلال های مربوط به قتل تورنتو رسیدگی می کند

آیا یک نوجوان الهام گرفته از «اینسل» هنگامی که از شمشیر 17 اینچی برای ضربه زدن به یک مسئول پذیرش سالن ماساژ تورنتو استفاده کرد، مرتکب عمل تروریستی شد؟

این مرد جوان اولین کسی بود که در کانادا متهم به قتل درجه یک و اقدام به قتل با انگیزه تروریسم مرتبط با ایدئولوژی زن ستیز ستیزه جو بود که RCMP آن را “جنبش افراطی خشونت آمیز ایدئولوژیک” تعریف می کند.

موریس ماتیس، وکیل مدافع، روز سه شنبه در دادگاه عالی استدلال کرد که در حالی که او مرتکب یک عمل شنیع شد، اما این عمل به سطح یک جرم تروریستی که باید برای جنایات “سیاسی و سازمان یافته” اختصاص یابد، افزایش نیافته است.

متیس به قاضی سهیل اختر هشدار داد که تعریف کنونی “بسیار گسترده” است و اگر دادگاه موافقت کند می تواند “دریچه های سیل” را به روی پرونده های دیگر باز کند.

در 24 فوریه 2020، این جوان 17 ساله در آن زمان با عینک آفتابی و پنهان کردن شمشیر در زیر کت سیاه رنگ به اسپا کرون در نورث یورک رفت. او 42 ضربه چاقو به اشلی آرزاگا زد و سعی کرد زن دیگری را بکشد که با او مبارزه کرد و جان سالم به در برد.

هنگامی که پلیس به محل رسید، اسلحه قتلی را یافت که روی آن عبارت زن ستیزانه «قاتل آن» و یک کیسه پلاستیکی در جیب کت او حاوی دست نوشته ای بود که روی آن نوشته شده بود «زنده باد شورش اینسل». او به یکی از امدادگران گفت که آمده است تا همه را در ساختمان بکشد و “خوشحالم که یکی را گرفتم.”

مطالب جالب  بایدن برای مناقصه سال 24 راه اندازی کند، رکورد شرط بندی نگرانی های مربوط به سن را بالا می برد

این جوان 21 ساله که هویتش تحت قانون عدالت کیفری جوانان محفوظ است، قبلاً به قتل درجه یک و اقدام به قتل اعتراف کرده است.

طبق قانون کیفری، فعالیت تروریستی به چیزی گفته می‌شود که برای هدف، هدف یا هدف سیاسی، مذهبی یا عقیدتی به قصد ارعاب عمومی یا بخشی از مردم انجام می‌شود.

اختر برای “تعقیب و گریز” گفت: واضح است که جوانان قصد داشتند “به طور کلی به زنان پیام بدهند” که در امنیت نیستند.

“آیا این باعث ارعاب نمی شود؟” اختر از متیس پرسید و افزود: این چیزی بیش از بیرون رفتن و کشتن زنان تصادفی است. ماتیس پاسخ داد: به آنچه او گفت نگاه نکنید بلکه به آنچه انجام داد نگاه کنید.

قاضی اشاره کرد که او قبل از جلسه صدور حکم قاتل در 12 ژوئن به دفاع و دادستان درباره تصمیم خود مشاوره خواهد داد و در آن زمان استدلال هایی درباره اینکه آیا او باید در بزرگسالی یا جوانی محکوم شود خواهد شنید.

کشف این که قتل یک اقدام تروریستی بود، به تقویت استدلال دادستان مبنی بر اینکه او باید در بزرگسالی محکوم شود کمک می کند. اگر در جوانی مجرم شناخته شود، حداکثر مجازات برای قتل درجه اول 10 سال است.

قاضی در پایان گفت که این یک موضوع جدید است و نیاز به کمی بررسی از هر دو طرف دارد.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.