آخرین: هنگ کنگ برای تعطیلی مدارس در میان افزایش ویروس

هنگ کنگ – هنگ کنگ 115 مورد از عفونت های ویروس کرونا را گزارش کرده است ، این اولین باری است که از 2 آگوست سه رقمی است.

دولت روز یکشنبه همچنین اعلام کرد که با توجه به وخیم تر شدن وضعیت ویروس کرونا در شهر ، کلاسهای کودکستان ، مدارس ابتدایی و متوسطه برای بقیه سال تعطیل می شوند.

از 115 عفونت گزارش شده در روز یکشنبه ، 24 مورد قابل ردیابی نبودند. مقامات بهداشتی گفتند که 62 مورد دیگر به شیوع اخیر در استودیوهای رقص در سطح شهر مرتبط بوده و تعداد کل عفونت در آن خوشه را به 479 مورد رسانده است.

به کارمندان و مهمانان اخیر در سه رستوران در این شهر نیز دستور داده شده است که پس از پیوند موارد مثبت متعدد با مکان ها ، آزمایش اجباری را انجام دهند.

هنگ کنگ گزارش کرده است که از زمان شیوع همه گیر ، تاکنون 6 هزار و 239 عفونت ویروس کرونا با 109 مورد مرگ گزارش شده است.

___

آنچه شما باید در مورد خروج ویروس بدانید اینجا است:

– بدون اقدام واشنگتن ، ایالت ها برای ارائه کمک به ویروس رقابت می کنند

– کره شمالی برای مقابله با ویروس قوانین ورود به دریا را سخت می کند

___

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید

___

آنچه اتفاق می افتد در اینجا است:

پراگ – دولت چک اعلام کرده است که اقدامات کاهش یافته برای مهار عفونت های ویروس کرونا را کاهش می دهد.

حرکت یکشنبه با کاهش تعداد موارد تایید شده جدید امکان پذیر شد.

وزیر بهداشت جان بلاتنی گفت در حالی که ممنوعیت فروش روز یکشنبه رفع می شود ، کلیه فروشگاه ها ، رستوران ها و بارها می توانند روز پنجشنبه بازگشایی شوند.

رستوران ها می توانند از ساعت 6 صبح تا 10 شب باز شوند و ظرفیت آنها تا 50 درصد محدود است. فروشگاه ها و کانترهای خرید هنوز مجبورند تعداد خریداران را محدود کنند.

منع رفت و آمد شبانه و ممنوعیت نوشیدن مشروبات الکلی در انظار عمومی نیز لغو می شود.

سرویس هایی مانند آرایشگاه ها ، مراکز تناسب اندام و سالن های بدن سازی مجاز به بازگشایی همراه با باغ وحش ها ، موزه ها و گالری ها هستند.

افزایش روزانه موارد جدید در روز شنبه به 2،667 مورد رسید.

این کشور تقریباً 10.7 میلیون نفری تاکنون 518،649 مورد تأیید شده با 8،054 مورد مرگ و میر داشته است.

___

سئول ، کره جنوبی – کره جنوبی در حال تعطیل کردن سالن های ورزشی سرپوشیده است که کلاس های تمرین شدید دارند و مهمانی های پایان سال را در هتل های منطقه بیشتر سئول برای مبارزه با ویروس ممنوع می کند.

نخست وزیر چونگ سای کیون گفت که مقامات روز یکشنبه همچنین فعالیت موسسات موسیقی خصوصی را که به آموزش آواز و سازهای بادی و سونا در حمام عمومی در منطقه پایتخت می پردازند ، ممنوع می کنند. وی گفت: مراکز تناسب اندام ، کافه ها و کتابخانه هایی که در داخل مجتمع های آپارتمانی فعالیت می کنند نیز تعطیل خواهند بود. مراحل جدید از روز سه شنبه قابل اجرا است.

این کشور روز یکشنبه 450 مورد جدید را گزارش کرد. کره جنوبی روز پنجشنبه بیش از 500 مورد ویروس جدید را برای اولین بار در هشت ماه گذشته ثبت کرد.

—-

فونیکس – محققان دانشگاه آریزونا می گویند که افزایش شیوع ویروس کرونا در حال حاضر وضعیت بحرانی در بیمارستان را به وجود می آورد که می تواند به یک فاجعه تبدیل شود ، مگر اینکه دولت اقداماتی مانند دستور تعطیلی سه هفته اقامت در خانه و اجرای دستور ماسک در سراسر کشور را انجام دهد.

اعضای تیم مدل سازی COVID دانشگاه گفتند که عدم انجام چنین اقداماتی مانند مواجهه با آتش سوزی بزرگ در جنگل بدون دستور تخلیه است. همچنین پیشنهاد کمک اقتصادی به مشاغل کوچک و خانواده های آسیب دیده و جلوگیری از اخراج و سلب مالکیت از آنها است.

این تیم از بهار گذشته شیوع بیماری را ردیابی کرده و روز جمعه در نامه ای به وزارت خدمات بهداشتی ایالتی توصیه های خود را ارائه داده است.

از زمانی که فرماندار داگ دوسی در تابستان گذشته ممنوعیت این دستورات را لغو کرد ، بسیاری از دولت های محلی مأموریت نقاب را اعمال کرده اند. دستورالعمل های محلی تخمین می زنند که 90٪ از جمعیت ایالت را شامل می شوند اما اجرای آن در بعضی از مناطق سست است یا وجود ندارد.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

آریزونا روز شنبه 4،136 مورد شناخته شده دیگر COVID-19 و 36 مورد مرگ دیگر گزارش کرد.

___

سلیم ، اوره – اداره بهداشت اورگان روز شنبه ، 1،669 مورد جدید COVID-19 تأیید شده را گزارش کرد ، بزرگترین مورد روزانه ایالت از ابتدای شیوع همه گیر.

تعداد کل موارد ویروس کرونا در اورگان اکنون از 72000 نفر گذشته و تعداد کشته شدگان 896 نفر است.

تعداد بستری های مربوط به COVID-19 نیز با 529 نفر در بیمارستان افزایش یافته است – از ابتدای ماه 209 درصد افزایش یافته است.

در تلاش برای کاهش سرعت انتشار ویروس ، فرماندار کیت براون یک “فریز” دو هفته ای در سراسر کشور را اجرا کرد. تا 3 دسامبر ، رستوران ها فقط به اتاق خارج می شوند ، اجتماعات اجتماعی نمی تواند بیش از شش نفر باشد و سالن های ورزشی نیز از جمله سایر امکانات ، تعطیل هستند.

___

کارسون سیتی ، نوساز – نوادا روز شنبه گزارش کرد که تقریباً 3000 مورد دیگر شناخته شده COVID-19 ادامه دارد ، زیرا تعداد زیادی بستری در بیمارستان ادامه دارد.

داشبورد ویروس کرونا ایالت گزارشگر 2،912 مورد اضافی و 24 مورد مرگ و میر است که در کل استان به بیش از 146،000 مورد و نزدیک به 2100 مرگ می رسد.

از جمعه ، 1،338 نفر تأیید یا مشکوک به COVID-19 در نوادا در بیمارستان بستری شدند. این ایالت چهارشنبه با 1414 بیمار COVID-19 رکورد زد. با نگرانی از ادامه شیوع ویروس ، فرماندار استیو سیسولاک در 22 نوامبر گسترده ترین ماسک ایالتی را تاکنون اعلام کرد و ظرفیت قمارخانه ها ، رستوران ها ، بارها و بسیاری از مشاغل دیگر را از 50٪ به 25٪ کاهش داد.

___

شهر اوکلاهاما – مقامات بهداشتی اوکلاهما رکورد یک روزه بیش از 6000 مورد ویروس کرونا را که اخیراً تأیید شده اند ، گزارش کردند ، زیرا کارشناسان هشدار دادند که تعطیلات روز شکرگذاری ممکن است باعث نامناسب بودن آزمایش تعداد شود

وزارت بهداشت ایالتی اوکلاهما 6257 مورد جدید COVID-19 و 13 مورد مرگ و میر دیگر مربوط به بیماری ناشی از ویروس کرونا را گزارش کرد.

تعداد موارد ثبت شده روزانه در حالی است که همه گیر در سراسر ایالت بدتر شده است.

کارشناسان بیماری های عفونی هشدار داده اند که تعطیلات می تواند باعث افزایش تست و تاخیر در پردازش شود که ممکن است تفسیر ارقام حاصل را دشوار کند.

___

ققنوس – آریزونا 4،136 مورد شناخته شده دیگر COVID-19 و 36 مورد مرگ دیگر را در روز شنبه گزارش کرد.

این باعث افزایش کل ایالت به 322،774 مورد و 6،624 مرگ می شود.

داشبورد ویروس کرونا ویرایش خدمات بهداشتی نیز گزارش می دهد که بستری شدن در بیمارستان مربوط به COVID-19 از روز جمعه به 23383 نفر رسیده است ، از جمله 553 بیمار در تخت های بخش مراقبت های ویژه.

هفت روز میانگین غلظت موارد جدید روزانه ، مرگ و میرهای روزانه و مثبت بودن آزمایش COVID-19 در آریزونا در دو هفته گذشته افزایش یافته است. این بر اساس داده های پروژه پیگیری COVID و دانشگاه جان هاپکینز است.