آخرین: قبرس مورد اعتراض ضد قفل قرار گرفت ، 9 نفر را بازداشت کرد

نیکوزیا ، قبرس – دادگاه قبرس به دنبال تجمع علیه قفل منطقه ای در شهر ساحلی لیماسول ، 9 نفر را به ظن خرد کردن جبهه های فروشگاه و پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به پلیس ، به مدت سه روز بازداشت کرد.

پلیس روز یکشنبه گفت که آنها همچنین سازمان دهنده 31 ساله تجمع را به ظن تحریک دیگران به ارتکاب جرم کیفری دستگیر کرده اند.

این خشونت پس از آن رخ داد که حدود هزار نفر در اواخر روز شنبه در لیماسول در اعتراض به قفل شدید 19 روزه که حرکت غیرضروری مردم ، تعطیل کردن بارها و رستوران ها را ممنوع کرده و مقررات منع رفت و آمد در ساعت 8 بعد از ظهر تا 5 صبح را تحمیل می کند ، صورت گرفت.

پلیس گفت که این اعتراض مسالمت آمیز بود ، اما برخی از مردم شروع به تخریب فروشگاه های اطراف و حمله به پلیس کردند.

حدود 23 نفر دستگیر شدند که از این تعداد 9 نفر – از سن 16 تا 27 سال – بازداشت شدند. آنها با اتهامات ضد شورش ، خرابکاری و توطئه روبرو هستند. سه نفر دیگر به اتهام حمله و ممانعت از پلیس متهم شدند و آزاد شدند. پلیس گفت همه تظاهر کنندگان شناسایی شده که قوانین ماسک زدن و فاصله اجتماعی را نقض کرده اند 300 یورو (355 دلار) جریمه می شوند.

مقامات بهداشتی می گویند در شش هفته گذشته عفونت در دو منطقه جنوب غربی کشور از 28٪ به 70٪ میانگین ملی رسیده است.

___

آنچه شما باید در مورد شیوع ویروس بدانید اینجا است:

– دور دوم قفل کردن ، برای آشپزهای دارای درجه میشلن اروپا بدبختی به همراه می آورد

– رئیس جمهور منتخب جو بایدن با انتخاب دشواری در مورد حمایت از قفل شدن ویروس روبرو است

– مکزیک به یک میلیون مورد ویروس رسیده و نزدیک به 100000 مورد مرگ است

– پزشکان فرانسوی از تجربیات خود برای بهبود درمان های بیماران COVID-19 استفاده می کنند

___

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

___

آنچه دیگر اتفاق می افتد در اینجا است:

پاریس – تعداد بیماران ویروسی کرونا که در فرانسه بستری شده اند ، پس از دو هفته اقدامات جدید قفل در سراسر کشور با هدف کاهش عفونت های متورم و کاهش فشارهای بیمارستان ، این آخر هفته برای اولین بار از ماه سپتامبر کاهش یافته است.

بر اساس آمار منتشر شده شنبه شب ، تعداد بیماران COVID-19 در مراقبت های ویژه نیز برای اولین بار در شش هفته کاهش یافت ، اگرچه بیماران ویروسی هنوز 96٪ از تخت های ICU استاندارد فرانسه را اشغال می کنند.

تعداد عفونت های هفتگی به ازای 100000 نفر در فرانسه اکنون 14 روز مستقیم است که در حال کاهش است و برخی از پزشکان می گویند که علائم تسکین در ICU های بیش از حد کشیده را مشاهده می کنند.

اما هنوز زود است که بگوییم آیا کاهش یک روزه تعداد بیمارستان ها به این معنی است که فرانسه در این دومین موج شیوع به اوج رسیده است.

فرانسه بیش از هر کشور اروپایی دیگر آلودگی به ویروس را گزارش کرده و 44246 مورد مرگ ناشی از ویروس داشته است. دولت از 30 اکتبر به عنوان دومین ضربه مهار جزئی در سراسر کشور اعمال کرد و اگر تعداد بیماران ویروسی در بیمارستان ها کاهش مداوم داشته باشد ، می تواند اقدامات را از 1 دسامبر آغاز کند.

—-

کلمبو ، سریلانکا – مقامات در سریلانکا می گویند در حالی که موارد آلوده در پایتخت و حومه آن در حال افزایش است ، حدود 400 زندانی از زندانهای پرتراکم این کشور از نظر COVID-19 مثبت شده اند.

از این 400 نفر 12 نفر افسر زندان هستند در حالی که بقیه زندانی هستند. این موارد از پنج زندان در مناطق مختلف کشور کشف می شود.

زندانهای سریلانکا با ازدحام بیش از 26000 زندانی در مراكز طراحی شده برای نگهداری حدود 10 هزار زندان ، ازدحام زیادی دارند.

سری لانکا از ماه گذشته با ظهور دو خوشه – یکی با مرکزیت یک کارخانه تولید پوشاک و دیگری با بازار ماهی – در کلمبو و حومه آن شیوع تازه بیماری را مشاهده کرده است. موارد تأیید شده فقط از این خوشه ها تا روز یکشنبه به 13،079 نفر رسیده است.

تعداد کل موارد مثبت سریلانکا در روز یکشنبه با 53 کشته به 16،582 رسید.

___

ANTWERP ، بلژیک – بسیاری از وعده های غذایی سه ستاره میشلن در یک جعبه بسته قرار داده شده و با اسکوترهای Deliveroo ارسال شده است ، زیرا سرآشپزهای مشهور در بلژیک و جاهای دیگر سعی در از بین بردن انسداد دوم همه گیر دارند که احتمال دارد حتی فصل پر سود کریسمس را تهدید کند .

سرجیو هرمان ، مدیر سه ستاره ، دو ستاره و بسیاری از مراکز دیگر که قدرت میشلن و تصفیه شده ترین کام در سراسر جهان را تحریک کرده اند ، واقعاً هیچ مثبتی را نمی بیند که در میان همه گیر شدن کار کند.

“بعضی اوقات احساس می کنید هرچه در طول سال ساخته اید مانند شن و ماسه از انگشتان شما می لغزد. این نوع ترس شما را به وجود می آورد. ”او به آسوشیتدپرس گفت.

در بیشتر مناطق اروپا ، رستوران های منحصر به فرد جذابیت ارزشمند تجربه غذای مجلل را از دست داده اند – از خوردن چندین دوره اختراعی ، تا نوشیدن طعم های تره بار ، تا نوشیدن شیرینی بعد از شام و داشتن آن گپ اضافی با آشپز.

“همه چیز فقط با یک جعبه و یک سینی پلاستیکی جایگزین نمی شود. این فقط غیرممکن است. ”هرمان در میان چرخش رستوران جدید خود ، Le Pristine ، در بندر آنتورپ بلژیک گفت.

___

دهلی نو – هند طی 24 ساعت گذشته 41،100 مورد جدید ویروس کرونا گزارش کرده است که شمار کلی این کشور از زمان ابتلا به بیماری همه گیر به 79/8 میلیون نفر رسیده است.

وزارت بهداشت روز یکشنبه همچنین 447 مورد مرگ را در همین مدت گزارش داد که منجر به تلفات کلی 129،635 نفر شد.

هند در کل موارد گزارش شده پس از ایالات متحده در جهان دوم است ، اما از اواسط سپتامبر عفونت های روزانه در حال کاهش است. با این حال ، عودانی در دهلی نو وجود دارد که در هفته های اخیر شاهد افزایش مجدد عفونت ها بوده و موارد جدید بیشتری را نسبت به سایر ایالت های هند ثبت کرده است.

روز یکشنبه ، دهلی نو 7340 مورد جدید ویروس کرونا ، از جمله 96 مورد مرگ را ثبت کرد.

___

سیاتل – فرماندار واشنگتن ، جی اینسلی ، یک نشست خبری را برای صبح روز یکشنبه در نظر گرفته است زیرا تعداد پرونده های COVID-19 در سراسر شمال غربی اقیانوس آرام افزایش می یابد ، جایی که گزارش می شود محدودیت های جدید را شرح می دهد.

دفتر اینسلی گفت که وی در مورد اقدامات مقابله با بحران گفتگو خواهد کرد اما جزئیاتی در این باره ارائه نداد. سیاتل تایمز گزارش می دهد که از جمله اعلامیه های اینسلی ، ممنوعیت خدمات داخلی در رستوران ها و بارها و کاهش قابل توجه ظرفیت در فروشگاه های مواد غذایی و مغازه های خرده فروشی خواهد بود.

این روزنامه به مقامات صنعت كه توسط كارمندان اینسلی توضیح داده شده اند ، اشاره كرد. فرماندار دموکرات همچنین همه اجتماعات داخلی را ممنوع خواهد کرد. و گزارش شده است که Inslee فروشگاه های مواد غذایی و خرده فروشی ها را به 25٪ اشغال محدود خواهد کرد.

___

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

هارتفورد ، کانادا – دو سناتور آمریکایی کانتیکت در روز شنبه پس از مثبت شدن آزمایش عضو فرماندار دموکرات ، ند لامونت ، در حال منزوی کردن از نظر COVID-19 بودند.

ریچارد بلومنتال و کریس مورفی روز شنبه در توییتر خود اعلام کردند که هیچ ارتباط نزدیک با کارمند نداشته اند اما با احتیاط فراوان قدم برداشته اند.

سخنگوی ارشد Lamont ، ماکس ریس ، خود را به عنوان عضو ارشد ستاد معرفی کرد که در انتشار منتشر شده در روز جمعه در توییتر ، مثبت اعلام شده بود. ریس نوشت که مطمئن نیست چگونه و از کجا به این ویروس مبتلا شده است.

مورفی روز شنبه در توییت خود نوشت که “دیروز در یک مراسمی با فرماندار شرکت کرده بود اما با کارمندی که آزمایش مثبت داشت تماس نزدیک نداشت. با این وجود ، به دلیل احتیاط فراوان ، من در حال انزوا هستم تا اینکه آزمایش می شوم و صبح روز دوشنبه با دفتر پزشک معالج مشورت می کنم. “

بلومنتال بعدازظهر شنبه در توییتی نوشت که “تازه از آزمایش خودم برگشته و در حال حاضر در حال انزوا کردن هستم.”

___

کارسون سیتی ، نوساز – نوادا تعداد رکورددار موارد تایید شده جدید ویروس کرونا را برای دومین روز متوالی در میان هشدارهای فرماندار استیو سیسولاک مبنی بر اینکه این کشور در یک “مرحله حساس” قرار دارد ، گزارش کرده است.

سیسولاك از ساكنان التماس كرد كه یك روز پس از اعلام مثبت بودن آزمایش COVID-19 ، در خانه بمانند و برای محافظت از خود آنچه می توانند انجام دهند. سیسولاک روز جمعه به خبرنگاران گفت که هیچ علائمی احساس نمی کند و وارد قرنطینه خواهد شد.

نوادا روز شنبه 2296 مورد جدید و 15 مورد مرگ و میر دیگر را گزارش کرد و رکورد 1857 مورد جدید در روز جمعه را پشت سر گذاشت.

سیسولاک در اوایل هفته به نوادان هشدار داد که اگر ایالت نتواند در طی دو هفته سرعت انتشار ویروس را کاهش دهد ، مجبور خواهد شد اقدامات سختگیرانه را مجدداً اجرا کند.

___

نیویورک – دانش آموزان ، والدین و معلمان همچنان با نگرانی نتایج آزمایش ویروس کرونا را در شهر نیویورک مشاهده می کنند. آخرین آمار روز شنبه زیر آستانه شهر برای تعطیلی ساختمان های مدارس قرار گرفت ، اما شهردار هشدار داد که این شهر در نقطه “حیاتی” برای مبارزه با زنده شدن ویروس قرار دارد.

شهردار بیل دی بلازیو روز جمعه به والدین و معلمان هشدار داد كه به محض تعطیلی مدرسه احتمالاً برنامه تعطیلی مدرسه را برنامه ریزی كنند ، و گفت كه این شهر می تواند از خط تعیین كننده عبور كند – 3٪ آزمایش ویروس كرونا در سطح شهر در طی یک دوره هفت روزه مثبت خواهد بود – در آخر هفته.

وی گفت ، این نرخ در روز شنبه کمتر از 2.47٪ بود.

شهردار دموکرات در توییتی نوشت: “اما این می تواند تغییر کند” ، و هشدار داد که این شهر برای مقابله با بیماری همه گیر “یک آخر هفته حساس” را تجربه می کند.

شهر نیویورک با بیش از 1 میلیون دانش آموز دارای بزرگترین سیستم مدارس دولتی ایالات متحده است. این یکی از معدود شهرهای بزرگ بود که در پاییز امسال دوباره کلاس های درس را بازگشایی کرد ، پس از ابتلا به بیماری همه گیر ، مدارس را به صورت آنلاین در بهار آغاز کرد ، اگرچه خانواده ها این امکان را داشتند که پاییز امسال یادگیری از راه دور را ادامه دهند.

حدود 280،000 دانشجو بصورت حضوری شرکت کرده اند ، بسیار کمتر از آنچه در ابتدا شهر انتظار می رفت.

___

آتن ، یونان – مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در یونان به بیش از 1000 نفر رسیده است و مقامات می گویند بیش از نیمی از 18 اکتبر رخ داده است.

دولت یونان تصمیم گرفته است مدارس ابتدایی ، کودکستان ها و مراکز مراقبت های روزانه را از روز دوشنبه به مدت دو هفته تعطیل کند. همانطور که قبلاً در مورد دانشجویان دبیرستان و دانشگاه اتفاق افتاده است ، کودکان در خانه تحصیل می کنند.

مقامات اجرای منع رفت و آمد 9:00 تا 5 صبح ، از جمله با دستگیری را افزایش داده اند.

دو دانشجوی ارز که روز گذشته در آپارتمان خود در شمال تسالونیکی میهمانی برگزار کردند ، روز جمعه دستگیر و به جریمه 3000 یورو (3،550 دلار) در محل پرداختند. این مرد 24 ساله فلسطینی و زن 21 ساله از فرانسه نیز روز شنبه به 2 سال و دو ماه حبس تعلیقی محکوم شدند.

15 مهمان مهمانی آنها ، همه دانشجویان دانشگاه های اروپای غربی ، هر كدام 300 یورو (355 دلار) جریمه شدند اما دستگیر نشدند.

___

بالتیمور – تعداد افرادی که آزمایش ویروس کرونا را مثبت می کنند ، در ایالات متحده به بالاترین میزان روزانه رسیده است.

داده های دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد که تعداد موارد تایید شده در روز جمعه به 184،514 رسیده است ، زیرا تعداد افراد آلوده همچنان در حال افزایش است.

داده های جان هاپکینز نشان می دهد میانگین متحرک هفت روزه مربوط به مرگ و میر ناشی از ویروس که روزانه در ایالات متحده گزارش می شود ، طی دو هفته گذشته از حدود 828 در 30 اکتبر به 1047 در روز جمعه افزایش یافته است ، که حدود 26 درصد افزایش داشته است.

نرخ مثبت نورد هفت روزه نیز طی دو هفته گذشته از 6.4 به 9.6 افزایش یافته است که تقریباً 50٪ افزایش دارد ، حتی با افزایش تعداد آزمایشات انجام شده.