آتش سوزی گسترده در سیبری که با گرم شدن قطب شمال مرتبط است

واشنگتن – بر اساس گزارشی که روز سه شنبه توسط اداره ملی اقیانوس و جوی برگزار شد ، آتش سوزی های گسترده امسال در شمال شرقی روسیه با تغییرات گسترده تری در قطب شمال که در حال گرم شدن است ، ارتباط داشت.

آلیسون یورك ، دانشمند آتش نشانی دانشگاه آلاسكا و شركت آتش نشانی و یكی از گزارش های سالانه گزارش قطب شمال ، گفت: آتش سوزی ها بخشی طبیعی از بسیاری از اكسیستم های خاكی هستند ، اما میزان شعله های آتش در طول فصل آتش سوزی مستقیماً تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی بود.

این گزارش نشان می دهد که آتش سوزی های اخیر با افزایش درجه حرارت هوا و کاهش پوشش برف روی زمین در منطقه قطب شمال تشدید شده است.

در این گزارش آمده است که سال گذشته – از اکتبر 2019 تا سپتامبر 2020 – دومین سال گرم در قطب شمال است. و میزان برف روی زمین در ماه ژوئن در سراسر قطب شمال اوراسیا کمترین میزان ثبت شده در 54 سال گذشته بوده است.

یورک گفت ، در آن شرایط ، درختان و گیاهان “بسیار قابل اشتعال هستند”.

دان پروویچ ، دانشمند یخ دریایی دارتموث ، که در تهیه گزارش همکاری داشت ، گفت: “قطب شمال فقط این مجموعه از اجزای سازنده نیست ، بلکه در واقع یک سیستم یکپارچه است.” وی گفت: “وقتی اتفاقی برای یك قسمت از سیستم بیفتد ، اثرات ناگهانی خواهد داشت.”

این گزارش حاکی است ماهواره ها دومین کمترین میزان یخ دریا را در ماه سپتامبر از زمان شروع ثبت رکورد ثبت کرده اند.

مطالب جالب  17 مرد در تیراندازی در جامعه سیک های کالیفرنیا دستگیر شدند

پروویچ گفت ، ذوب شدن یخ هم در نتیجه افزایش دما و هم تسریع کننده تغییرات بیشتر است. وی گفت: “با نازک شدن یخ دریا ، نور بیشتری می تواند به اقیانوس نفوذ کند ، و تأثیرات نامشخصی برای اکوسیستم ها دارد.”

با کاهش برف و یخ ، سطح زمین و اقیانوس نیز گرمای بیشتری را جذب می کند.

لارنس مودریک ، گزارشگر و دانشمند اقلیم در محیط زیست و تغییرات آب و هوایی کانادا ، یک تحقیق دولتی ، گفت: “تغییرات در آب و هوای قطب شمال از این جهت مهم است که قطب شمال به عنوان یخچال برای سایر نقاط جهان عمل می کند – این باعث خنک شدن کره زمین می شود.” گروه

وی گفت: “چه میزان از قطب شمال همچنان تحت پوشش برف و یخ دریا است ، نمایانگر بخشی از كارآیی موثر آن یخچال است.”

گزارش سال گذشته شامل مقاله ها و تحقیقاتی است که برای اولین بار توسط جوامع بومی قطب شمال ارائه شده است. اما در سال 2020 ، همکاری نزدیک بین دانشمندان بازدید کننده و جوامع بومی به دلیل محدودیت های سفر مربوط به COVID-19 امکان پذیر نبود.

همکار گزارش متیو دراکن میلر ، دانشمند آب و هوا در دانشگاه کلرادو بولدر ، گفت که تلاش ها برای درگیر کردن جوامع بومی پس از فروپاشی همه گیر از سر گرفته می شود.

عواقب گرم شدن قطب شمال در حال حاضر بسیار فراتر از منطقه احساس شده است.

مارشال ، استاد هواشناسی دانشگاه جورجیا ، گفت: “قطب شمال همچنان به عنوان آژیر هشدار دهنده از چگونگی تغییر سیستم زمین ما است و درک این نکته برای سیاستگذاران و عموم مردم مهم است که تأثیرات در قطب شمال با خرس های قطبی باقی نمی ماند.” چوپان ، که در این گزارش دخیل نبود.

مطالب جالب  جعبه کمک های اولیه و جعبه کمک های اولیه

“ما همچنین آنها را از طریق تغییر در الگوی آب و هوا ، افزایش سطح دریا و ماهیگیری احساس می کنیم.”

___

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

کریستینا لارسون را در توییتر دنبال کنید:larsonchristina

___

دپارتمان علوم و بهداشت آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.