آب شدن حماسی برف کالیفرنیا به معنای سیلاب های سرد و مرگبار در آستانه آخر هفته روز یادبود است.

ساکرامنتو، کالیفرنیا (AP) – رودخانه‌های کالیفرنیا که در زمستان امسال از برف عظیم سیرا نوادا تغذیه می‌شوند، به سیلاب‌های مرگبار تبدیل شده‌اند که هشدارهایی را از سوی مقامات ایمنی عمومی قبل از شروع سنتی تعطیلات تابستانی در تعطیلات آخر هفته روز یادبود در فضای باز دریافت کرده‌اند.

دست‌کم هفت نفر، از جمله دو کودک، در بهار امسال در چنگال رودخانه‌های قدرتمندی که از رشته‌کوه بلند کالیفرنیا به پایین فرو می‌روند، جان خود را از دست داده و یا مفقود شده‌اند و امدادرسانی‌های متعددی صورت گرفته است.

کاپیتان جاستین سیلویا، سخنگوی آتش نشانی در ساکرامنتو که رودخانه آمریکایی از آن عبور می کند، گفت: «امسال شاهد آب بالاتر، آب سریعتر و آب سردتر هستیم.

سیلویا سه‌شنبه گفت که ساکرامنتو در سال جاری ۲۰۲۲ نجات آبی داشته است، تقریباً به اندازه تمام سال ۲۰۲۲، در حالی که خدمه عملیات امداد و نجات سریع در آب را در پایین‌تر رودخانه آمریکا در نزدیکی تلاقی آن با رودخانه ساکرامنتو انجام دادند.

کن کاسپاریس، سخنگوی پارک‌های منطقه‌ای ساکرامنتو، گفت: آخر هفته روز یادبود معمولاً یکی از شلوغ‌ترین، اگر نگوییم شلوغ‌ترین زمان‌های سال است، و «روی رودخانه آمریکا مانند یک فعالیت اساسی ساکرامنتو است».

او گفت: «احتمالاً هزاران نفر از رودخانه برای شناور کردن، شنا یا رفتینگ استفاده می‌کنند، و شرایط آخر هفته در حال شکل‌گیری بسیار خطرناک است، بنابراین ما از مردم خواسته‌ایم از رودخانه دوری کنند.»

کاسپاریس که امیدوار بود هوای سرد مانع از استفاده از رودخانه شود، گفت که حتی فقط حرکت در امتداد ساحل نیز منع شده است. پیش بینی ها هوای معتدل را در قسمت داخلی کالیفرنیای شمالی به جز احتمال وقوع رعد و برق در کوهستان ها پیش بینی کردند.

مطالب جالب  هرچه کف پیستون ضخیم تر باشد

با توجه به اینکه انتظار می‌رود کالیفرنیایی‌ها به فضای باز هجوم بیاورند، دفتر خدمات اضطراری فرمانداری روز پنجشنبه در مورد شرایطی که ممکن است با آنها مواجه شوند، از جمله آب با حرکت سریع، پس از ماه‌ها آب و هوای شدید، احتیاط کامل صادر کرد.

سلسله طوفان‌های خارق‌العاده‌ای در زمستان گذشته، محدوده سیرا را در برف عمیقی مدفون کرد که اکنون در حال ذوب شدن است و رودخانه‌های دره مرکزی را متورم می‌کند که چند ماه پیش به دلیل سال‌ها خشکسالی شدید رو به اتمام بودند.

مخازنی که آب را ذخیره می کنند و کنترل سیل را فراهم می کنند باید جریان های زیادی را به رودخانه ها رها کنند تا فضایی برای رواناب ورودی حفظ شود. این به نوبه خود رودخانه ها را تغییر می دهد. میله های شنی و تاقچه ها ممکن است به شیب تند تبدیل شوند و منجر به فرو رفتن غیرمنتظره در آب سرد شوند.

دانیل باورز، مدیر مدیریت اضطراری شهر ساکرامنتو، گفت: “این واقعا می تواند به بدن شوک وارد کند.” کارشناسان می گویند کنترل عضلات را می توان در عرض چند دقیقه از دست داد.

تراژدی های اخیر شامل یک دختر 8 ساله و برادر 4 ساله اش است که روز یکشنبه توسط رودخانه کینگز با خود برده شدند. کلانتر شهرستان فرسنو گفت که جسد دختر بعد از ظهر همان روز و جسد پسر در نزدیکی 2 مایلی (3.2 کیلومتر) پایین دست در روز دوشنبه پیدا شد.

این تصادف مرگبار با وجود اینکه هر دو رودخانه Kings و San Joaquin از 14 مارس به روی کاربران تفریحی بسته شده بودند رخ داد.

مطالب جالب  لیست وب سایت های خبری جدید

در سیرا در شمال شرقی ساکرامنتو، یک مرد توسط رودخانه آمریکایی در 29 آوریل، دو روز پس از اولین هشدار مقامات Placer County، با خود برده شد. جسد او روز جمعه در دریاچه ای مایل ها دورتر پیدا شد. مرد دیگری که در روز مادر در رودخانه ناپدید شد همچنان ناپدید است.

پیام Placer County در مورد خطر صریح است. گروهبان کلانتر گفت: “اگر مردم امسال به هشدارهای ما گوش ندهند، مردم خواهند مرد، تعداد افرادی که در چند سال گذشته دیده ایم.” کوین گریفیث در یک ویدیوی اعلان خدمات عمومی می گوید.

رودخانه امریکن برای تفریح ​​در ساکرامنتو بسته نشده است، اما Bowers، مسئول مدیریت اضطراری، از همه کاربران رودخانه خواست جلیقه نجات بپوشند، حتی اگر از وسیله شناور دیگری استفاده می کنند.

کنت هانسن، یکی از مالکان این شرکت، پنجشنبه گفت که شرکت American River Raft Rentals در حومه رانچو کوردووا، به طور موقت عملیات خود را در بخش پایینی رودخانه به حالت تعلیق درآورده است زیرا سرعت جریان بسیار زیاد است.

هانسن گفت: “ما قطعاً درک می کنیم که این بخشی از تجارت است و به همین دلیل است که هرگز سود را بر ایمنی نمی گذاریم.” “ما امیدواریم که همه مهمانان ما به زودی زمانی امن را برای رفتن انتخاب کنند که جریان آب به جریان عادی و قابل قایق بازگردد.”

سیلویا، کاپیتان آتش نشانی، تاکید کرد که اگر کسی در آب دچار مشکل شد، مردم باید فورا با 911 تماس بگیرند.

او گفت: “اگر طناب دارید یا جلیقه نجات دارید که می توانید به سمت آنها پرتاب کنید، این کار را انجام دهید، اما دنبال آنها در آب نروید زیرا قربانی دوم خواهید شد.”

مطالب جالب  مردی پس از کشف جسد زن به قتل درجه دوم متهم شد

در پارک ملی یوسمیتی، آبشارهایی با رعد و برق همراه با روان آب به سمت رودخانه مرسدس همراه بوده است. این پارک به بازدیدکنندگان توصیه کرده است که فاصله خود را از تمام آبراه ها حفظ کنند و از صخره های لطیف دوری کنند.

پارک از طریق فیس بوک گفت: «نباید مجبور باشیم آن را بگوییم، اما سعی نکنید روی هیچ رودخانه یا نهری قدم بزنید، شنا کنید یا شناور شوید.

با نزدیک شدن به تابستان، کلانتر شهرستان کرن در روز جمعه برنامه ریزی کرد تا مراسمی را با هدف هشدار دادن به مردم در مورد رودخانه بدنام کرن در جنوب سیرا برگزار کند، که مرل هاگارد افسانه ای کشور آن را “یک تکه آب بد” در آهنگ “رودخانه کرن” نامید.

تابلویی در دهانه دره رودخانه کرن که تعداد جان باختگان در رودخانه را از سال 1968 نشان می دهد، هر بهار به روز می شود تا مرگ و میرهایی را که در 12 ماه گذشته رخ داده است اضافه کند. امسال قرار بود مجموع از 317 به 325 افزایش یابد.

___

Antczak از لس آنجلس گزارش داد.

به گفتگو بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.